REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Fantazyjne, geometryczne fasady to wyznacznik dzisiejszych czasów?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 wrz 2015 11:28
Fantazyjne, geometryczne fasady to wyznacznik dzisiejszych czasów?
fot. StoVentec R

Dzięki współczesnym rozwiązaniom możemy oglądać budowle o fantazyjnych, geometrycznych fasadach czy opływowych formach bez jednej krawędzi.

REKLAMA

Elewacja budynku musi spełniać kilka warunków: stanowić izolację termiczną i akustyczną, umożliwiać wentylację murów, mieć wysoką odporność mechaniczną, a przy tym urzekać estetyką.

StoVentec R to elewacja bezspoinowa, dzięki której można uzyskać gładkość bez względu na to, czy jest stosowana na nowym czy też na starym budynku. Cały system opiera się na regulowanej podkonstrukcji, która może zostać osadzona na każdej powierzchni. W przypadku budynków poddawanych renowacji oznacza to niwelowanie wszelkich nierówności powstałych na przestrzeni lat. Jest to system wentylowany, szczególnie polecany przy wilgotnych podłożach.

Między warstwą izolacyjną a płytą nośną znajduje się specjalna pusta przestrzeń (tzw. szczelina wentylacyjna), gwarantująca wymianę powietrza oraz odprowadzanie wilgoci. Mur schnie szybciej, a ściana i płyta izolacyjna są długotrwale chronione i utrzymywane w dobrym stanie. Płyta nośna systemu stanowi podłoże dla tynków elewacyjnych o rozmaitych strukturach i uziarnieniu. Co ważne, jest elastyczna, więc pozwala uformować zakrzywione powierzchnie – zarówno zaokrąglone narożniki, jak i geometrycznie łamania.

Zewnętrzną warstwę stanowi tynk organiczny, silikonowo-żywiczny lub mineralny dobierany ze względu na indywidualne preferencje i zamierzony efekt końcowy. Swobodę aranżacji zapewnia dowolność użytych kolorów oraz faktur.

Zastosowanie systemu jest bardzo szerokie, gdyż stosuje się go zarówno na podłożach masywnych jak i lekkich, a nawet w budownictwie szkieletowym drewnianym.

Jest to uzasadnione również względami technicznymi, np. kiedy budowla od jednej strony sąsiaduje z ruchliwą ulicą - izolacyjność akustyczna proponowanego systemu odgrywać tu będzie główną rolę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY