REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Festiwal Architektury Drewnianej: pawilon zostanie na dłużej

  • Autor: szczyty.org
  • 25 sie 2014 10:07
Pawilon, Festiwal Architektury Drewnianej, fot. szczyty.org

Festiwal Architektury Drewnianej ma na celu przyczynić się do promocji dziedzictwa kulturowego Podlasia, jakim jest drewniana architektura. Po pierwszej edycji zostały drewniane pamiątki. Organizatorzy chcą, aby co roku powstawały tego typu nowe obiekty inspirowane regionem.

REKLAMA

Organizatorami Festiwalu Architektury Drewnianej są Związek na Rzecz Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej "Szczyty" oraz Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Pierwsza edycja festiwalu zakończyła się w minioną sobotę, 23 sierpnia 2014 r., ale została po nim pamiątka - drewniany pawilon oraz oryginalna pleciona ławka.

Pawilon wybudowano w ubiegłym tygodniu podczas warsztatów architektonicznych. Projekt inspirowany był architekturą Podlasia, autorami są Agnieszka Kacprzak i Łukasz Szczepanowicz.

Podczas festiwalu można było m.in. wziąć udział w spotkaniach z projektantami, posłuchać wykładów prowadzonych przez architektów i znawców kultury Podlasia.

Według organizatorów realizacja projektu stwarza możliwość wzbogacenia Podlaskiego Szlaku Kulturowego „Drzewo i Sacrum” o ciekawe działanie - coroczne święto drewnianej architektury, podczas którego powstawać będą instalacje i obiekty inspirowane dziedzictwem kulturowym Podlasia. Realizacja projektu pozwoli na szereg artystycznych i intelektualnych aktywności, a otwarty charakter Festiwalu będzie prowokował odbiorców do uszanowania dziedzictwa architektury drewnianej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY