REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Finał warsztatów projektowych dla Pragi Północ

  • Autor: UM Warszawa
  • 03 lip 2014 13:54
Finał warsztatów projektowych dla Pragi Północ

Miasto Stołeczne Warszawa, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich zapraszają na finałową prezentację uczestników warsztatów projektowych organizowanych dla Pragi Północ.

REKLAMA

Warsztaty projektowe są nawiązaniem do formuły warsztatów architektoniczno-urbanistycznych, które jeszcze 10 lat temu realizował Oddział Warszawski SARP. Ich celem jest opracowanie programu przemian w sferze gospodarczej i przestrzennej na wskazanym obszarze Pragi Północ. Zaproponowany program opierać ma się na zasobie lokalowym miasta, w szczególności lokali użytkowych. Do udziału zostały zaproszone profesjonalne zespoły architektów i specjalistów z takich dziedzin jak socjologia, psychologia, antropologia, kulturoznawstwo, ekonomia, zarządzanie.

Warsztaty zorganizowane były w formie dwuetapowej. W pierwszym etapie prowadzony był nabór na podstawie zgłoszeń. Na ich podstawie wyłonionych zostało 5 zespołów, których zadaniem w drugim etapie było opracowanie autorskiego programu przemian. Z każdym zespołem zawarta zostanie umowa i każdy zespół otrzyma za swoją pracę jednakowe wynagrodzenie w wysokości 15 tys. zł.

Konkurs wpisuje się w przygotowanie nowego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji na lata 2014-2020. W dzielnicach: Praga Północ, Praga Południe i Targówek już trwają konsultacje. Mieszkańcy stworzyli listę lokalnych problemów z zakresu kultury, sztuki, rekreacji, sportu, przedsiębiorczości edukacji czy polityki społecznej. Następnym etapem będzie stworzenie projektów konkretnych rozwiązań, które staną się podstawą do realizacji programu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY