REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Fiszer Atelier 41 projektuje dla Qualia Development

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 mar 2014 10:06
Fiszer Atelier 41 projektuje dla Qualia Development

Qualia Development rozpoczyna prace przygotowawcze związane z budową prestiżowej inwestycji w ścisłym centrum stolicy. Projekt biurowca przy ul. Sienkiewicza wykonali architekci z pracowni Fiszer Atelier 41.

REKLAMA

Na terenie obecnej siedziby oddziału PKO Banku Polskiego przy ul. Sienkiewicza ma stanąć nowoczesny biurowiec. Dzięki inwestycji miasto zyska tak potrzebny w tym rejonie podziemny parking i pełen zieleni, tętniący życiem plac Młynarskiego przy Filharmonii.

Projekt zaproponowany przez pracownię Fiszer Atelier 41 ma zmienić oblicze tego miejsca i podnieść standard architektoniczny centrum miasta. Nowy budynek ma uaktywnić biegnący na tyłach Ściany Wschodniej Pasaż Wiecha, który przestał pełnić pierwotnie zamierzoną funkcję. Dzięki całkowitej odnowie placu Emila Młynarskiego przechodnie zyskają nowe miejsce wypoczynku. Kierowcy zaparkują w podziemnym parkingu pod placem, bo deweloper, Qualia Development, chce go sfinansować, (koszt szacuje na kilkanaście milionów złotych) wybudować i oddać we władanie miasta. 

To dobra informacja dla kierowców w obliczu planowanego zwężenia ulicy Świętokrzyskiej i ograniczenia liczby miejsc parkingowych w okolicy. Pod placem Młynarskiego mogłoby jednocześnie stać 130 samochodów. Według szacunków inwestora korzyści dla miasta związane z eksploatacją nowego parkingu mogłyby sięgnąć kilku milionów złotych rocznie.

- Nasza pracownia mieści się na ul. Sienkiewicza i codziennie z nadzieją patrzymy na otaczające nas miejsca: Plac Powstańców Warszawy, Plac Emila Młynarskiego czy Pasaż Wiecha i liczymy, że ktoś je odczaruje i uwolni zamkniętą w nich energię. Wierzymy, że uda się w tym miejscu stworzyć początek prawdziwego miasta. Zagospodarowanie Placu Emila Młynarskiego wraz z wykonaniem publicznego parkingu podziemnego i przedłużeniem Pasażu Wiecha przez budynek mogą stanowić dobry początek i impuls dla dalszych inwestycji w okolicy - komentuje współautor projektu Architekt Piotr Bujnowski.

W nowym budynku, pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Moniuszki, znajdzie się pasaż handlowo-usługowy, który przedłuży Pasaż Wiecha aż do stacji drugiej linii metra przy ul. Świętokrzyskiej. Biurowiec zostanie wykończony z użyciem naturalnego kamienia i indywidualnie projektowanej ślusarki stalowej i aluminiowej. Obiekt ma zostać zrealizowany
zgodnie z certyfikacją i zasadami zrównoważonego rozwoju. Dzięki przeniesieniu parkingu przy placu Młynarskiego do podziemia i oddaniu go do dyspozycji miasta, Warszawianie zyskają zupełnie nową, pełną zieleni przestrzeń rekreacyjną w sąsiedztwie Filharmonii Narodowej. 

Część budynku w pierwszej linii zabudowy od strony ulicy Marszałkowskiej, mierząca ok. 41 metrów wpisuje się w linię pierzei wyznaczoną przez powstający biurowiec Nowy Sezam, a nadwieszenie nad chodnikiem wzdłuż ulicy Marszałkowskiej kontynuuje gabaryt wyznaczony przez Domy Towarowe Centrum. Znajdujący się bliżej placu Emila Młynarskiego, w drugiej linii zabudowy, główny korpus biurowca składa się z dwóch bliźniaczych wież o wysokości około 76 m. Obie wieże mają wymiary odpowiadające punktowcom Ściany Wschodniej i podobnie jak one są przesunięte kontynuując linię wyznaczoną przez istniejące budynki.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY