REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Forbis Group z projektem wnętrz dla Potis&Verso

  • Autor: Property Design
  • 09 sty 2014 14:34
Forbis Group z projektem wnętrz dla Potis&Verso
Forbis Group z projektem wnętrz dla Potis&Verso

Coraz częściej firmy znad Wisły łączą siły, aby stworzyć wysokiej klasy projekty. Jedną z takich kooperacji jest projekt concept store Potis&Verso oraz Forbis Group w galerii Plac Unii Lubelskiej Shopping w Warszawie.

REKLAMA

Inspiracją dla zaprojektowania sklepów Potis&Verso była filozofia marki i jej klientki, tj. – nowoczesnych kobiet ceniących dobry styl, jakość i ponadczasową elegancję. Głównym założeniem było zaś stworzenie jasnej, otwartej przestrzeni, która będzie tłem dla prezentowanych produktów.

–Wybraliśmy złamaną biel, która stała się bazą dla lekkich mebli. Dla ocieplenia wnętrza i podkreślenia klasycznego charakteru wprowadziliśmy drewno w posadzce. Mocnym elementem tego wnętrza jest również sufit. Zastosowano na nim trzy barwy – złamaną biel, beż i ciemny brąz we wnękach - podkreśla Anna Oksiuta, architektka Forbis Group. Dopełnieniem tych elementów stały się tkaniny w odcieniach kawy z mlekiem zastosowane w przymierzalni czy na fotelach oraz bardzo miękka srebrzysta wykładzina położona w przymierzalni. Przestrzeń w butiku została podzielona rozsądnie i klarownie na część sprzedażową, przymierzalnie z dość dużą poczekalnią oraz zaplecze. - Inwestorowi zależało, żeby klientki czuły się w przymierzalniach wygodnie, a osoby towarzyszące im w zakupach miały gdzie usiąść i się zrelaksować - dodaje Oksiuta.

Wszystkie meble zostały zaprojektowane na indywidualne zamówienie dla marki P&V. Dominują minimalistyczne regały z wieszakami z profili stalowych, malowanych proszkowo na kolor szary, zamocowane we wnękach. Na pionowych profilach umieszczone zostały półki w górnej i dolnej części. Górne, dla nadania lekkości, wykonano z płyty mdf lakierowanej na kolor biały, dolne zaś - w laminacie drewnianym w delikatnym orzechowym kolorze. Dodatkowo w orzechu zaprojektowano półki wspornikowe oraz mebel kasowy. W środkowej części sklepu usytuowano dwa wolnostojące, ażurowe wieszaki skonstruowane z profili.

Największym wyzwaniem projektowym było ukrycie słupa konstrukcyjnego, który jest zlokalizowany w centralnej części pomieszczenia. Udało się optycznie zmniejszyć i zamaskować jego spore rozmiary za pomocą lustra, które umieszczono na całej długości - od posadzki do sufitu. Z drugiej strony znalazła się duża podłużna grafika, która stała się ważnym elementem wizualnym tej przestrzeni i wpisała się w założenia projektowe butiku.

Forbis Group oferuje projektowanie wnętrz sklepów odzieżowych i innych, a także prace budowlane oraz kompleksową aranżację ekspozycji odzieży, butów lub innego asortymentu. Wykonuje i dostarcza pełne wyposażenie sklepów z odzieżą, w tym meble sklepowe własnej produkcji, zapewniając wysoki profesjonalizm działań oraz skuteczny project management.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY