REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Forum Gdańsk w kamerze drona. Zobacz postępy na budowie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 18 paź 2016 16:10
Forum Gdańsk w kamerze drona. Zobacz postępy na budowie
Forum Gdańsk (mat.pras.)

Budowa Forum Gdańsk nie zwalnia tempa – modernizacja infrastruktury drogowej wchodzi w nowy etap, a efekty prac są coraz bardziej widoczne.

REKLAMA

Na placu budowy Forum Gdańsk sukcesywnie trwają prace na poziomach -1 i 0, a w części południowej także na poziomie +1. Wszystkie sieci kolidujące do tej pory z inwestycją zostały przeniesione w miejsce docelowe. Na poziomie -1 realizowana jest instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna, hydrantowa i tryskaczowa, a także system wentylacji.

Na bardzo zaawansowanym etapie jest przekrycie torowiska kolejowego biegnącego przez teren inwestycji. Prace zrealizowano już w 80 proc. Uruchomione zostało zasilanie stacji transformatorowej na płycie przekrycia, powstał zbiornik przeciwpożarowy, zrealizowano instalacje wewnętrzne, w tym zraszającą i hydrantową.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu prac na placu budowy Forum Gdańsk, zwłaszcza że ich efekty zaczynają być coraz bardziej widoczne dla mieszkańców Gdańska. Kompleks sukcesywnie się rozrasta i pnie do góry – powiedział Krzysztof Kolasa.

Forum Gdańsk zaoferuje 62 tys. mkw. powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną również nowoczesne powierzchnie biurowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY