REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Foster + Partners zajmą się odnową Pałacu Westminsterskiego?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 gru 2015 09:05
Foster + Partners zajmą się odnową Pałacu Westminsterskiego?
fot. Nigel Young, Foster + Partners

Izba Gmin Wielkiej Brytanii ogłosiła listę firm i pracowni, które wezmą udział w konkursie na odbudowę i odnowę Pałacu Westminsterskiego. Na liście miejsce zapewnione ma już sir Norman Foster.

REKLAMA

Izba Gmin Wielkiej Brytanii wydała specjalne oświadczenie, w którym ogłoszona została tzw. "shortlist" - lista pracowni, które przeszły do ostatniego etapu konkursu architektonicznego.

- Jesteśmy zachwyceni, że zostaliśmy zakwalifikowani do renowacji Pałacu Westminsterskiego. Budynek ten jest wyjątkowym dziełem dziedzictwa Wielkiej Brytanii i jej symbolem. Możliwość przywrócenia świetności 19-wiecznej architektury dla budynku parlamentu funkcjonującego w XXI wieku, który jest także na liście UNESCO, jest jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań w Wielkiej Brytanii - powiedział Sir Norman Foster.

Pałac Westminsterski to miejsce posiedzeń obu izb Parlamentu Zjednoczonego Królestwa (Izby Lordów i Izby Gmin). Znajduje się w Londynie, w dzielnicy City of Westminster. Najstarsza istniejąca dziś część pałacu powstała w roku 1097. Po pożarze w roku 1834, architektem odpowiedzialnym za odbudowę był Sir Charles Barry, a obecny wygląd pałacu jest przykładem stylu neogotyckiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY