REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Francuskie inspiracje we Wrocławiu. To projekt Sud Architekt

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 mar 2017 11:15
Francuskie inspiracje we Wrocławiu. To projekt Sud Architekt
fot. mat. prasowe

Bulwary Książęce są pierwszą inwestycją BPi Polska na wrocławskim rynku nieruchomości. Nowoczesny kompleks powstaje pomiędzy dwoma ramionami Odry przy ul. Księcia Witolda od strony Mostu Pomorskiego naprzeciwko Archiwów Państwowych. Jest to obecnie inwestycja najbliżej położona Starego Miasta, która łączy funkcję mieszkalną z towarzyszącą funkcją handlowo-usługową. Projekt architektoniczny inwestycji stworzyli architekci z pracowni Sud Architekt Polska.

REKLAMA

- Koncepcja połączenia dwóch funkcji jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby mieszkańców wielkich metropolii zgodnie z najnowszymi europejskimi trendami. Nasi klienci, przyszli mieszkańcy Bulwarów Książęcych to osoby, które cenią śródmiejski styl życia. Chcą mieszkać w centrum miasta, korzystać z wygodnego i szybkiego dojazdu na uczelnie, do szkoły  czy pracy, ale przede wszystkim mieć pod ręką wszystko to co, decyduje o komforcie codziennego  życia – ulubiona kawiarnia, restauracja, delikatesy,  drogeria czy księgarnia. Grono naszych klientów to również osoby dojrzałe, które wracają z domów na prowincji do miasta, chcąc korzystać z jego infrastruktury kulturalnej, czy mieszkać bliżej dorosłych już dzieci – mówi Maciej Golis, dyrektor projektu Bulwary Książęce w BPi Polska.

Projekt zagospodarowania pasażu realizowanego według konwencji convenience street mall uwzględnia zieleń, szerokie aleje wewnętrzne sprzyjające stawianiu letnich ogródków przy lokalach gastronomicznych oraz powstanie nowego placu miejskiego od strony Mostu Pomorskiego. - Convenience street mall stanowią przeciwwagę dla zamkniętych, monolitycznych brył galerii handlowych. To miejsca zaprojektowane z myślą nie tylko o codziennych zakupach, ale także sprzyjające spotkaniom towarzyskim w otwartej przestrzeni publicznej – dodaje Maciej Golis.

Pieszy pasaż, zwany również ulicą handlową, który powstanie w ramach inwestycji Bulwary Książęce, został zainspirowany francuskimi obiektami typu mixed-use, w tym pasażem Les Passage de l'Hôtel de Ville w miejscowości Boulogne Billancourt należącej do aglomeracji paryskiej.

Przemyślana koncepcja całego kompleksu umożliwi synergię wszystkich zaprojektowanych funkcji, tworząc z jednej strony nową atrakcyjną przestrzeń publiczną we Wrocławiu, a z drugiej zapewniając prywatność, ciszę i bezpieczeństwo mieszkańcom Bulwarów Książęcych.

Projekt architektoniczny inwestycji stworzyli architekci z pracowni Sud Architekt Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY