REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Frank Gehry zaprojektował nowe biuro dla Facebooka

  • Autor: PAP
  • 31 mar 2015 15:52

Facebook przeprowadził się do nowej siedziby. Projekt Franka Gehry w Kalifornii media przedstawiają jako "największy open space w świecie" o "surowym" charakterze. Wyróżnia ją m.in. duży, umieszczony na dachu park.

REKLAMA

Obiekt znajduje się w Menlo Park (pod San Francisco), zaledwie kilkadziesiąt metrów od dotychczasowych biur Facebooka. Zaprojektował go światowej sławy architekt Frank Gehry, autor m.in. muzeum Guggenheima w Bilbao, czy Tańczącego Domu w Pradze.

Według założyciela i szefa firmy Marka Zuckerberga budowla jest "dość prosta i bez fantazji". Jak podkreślił, było to zamierzone.

- Chcemy, by nasza przestrzeń wyglądała, jakby wciąż trwały tam prace. Przy wejściu do budynków chcieliśmy, aby czuło się wszystko to, co zostało do zrobienia, by połączyć świat - tłumaczył na swym facebookowym profilu.

Zuckerberg zauważył, że celem było stworzenie "perfekcyjnej przestrzeni inżynieryjnej dla pracujących ze sobą ekip". - Po to stworzyliśmy największe otwarte biuro świata - jedno pomieszczenie, które pomieści tysiące ludzi - dodał.

W budynku ma pracować co najmniej 2800 osób. Na dachu stworzono czterohektarowy park ze ścieżkami i miejscami do siedzenia. Budowlę z położoną po drugiej stronie autostrady starą siedzibą łączy tunel.

Również inni giganci kalifornijskiej Doliny Krzemowej planują przeprowadzkę: Apple buduje w Cupertino budynek przypominający ogromny pierścieniowaty statek kosmiczny, a Google niedawno ujawnił plany futurystycznego kompleksu, pełnego szkła, zieleni i wody.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY