REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza rekrutuje młodych architektów

  • Autor: propertydesign.pl
  • 19 maj 2015 20:50
Fundacja im. Stefana Kuryłowicza rekrutuje młodych architektów

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza prowadzi rekrutację do dwóch programów kierowanych do młodych twórców. Są to stypendium "Praktyka" – dla tych, którzy chcą zmienić przestrzeń publiczną miast oraz konkurs "Teoria" – dla osób piszących o związkach architektury z kulturą.

REKLAMA

Zgłoszenia przyjmowane są do końca czerwca 2015 r.

Utworzona w 2012 roku Fundacja im. Stefana Kuryłowicza ma na celu promocję odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej.

- Dla tak określonej misji najważniejszym wyzwaniem Fundacji jest dążenie do wspierania młodych, utalentowanych i ambitnych architektów w Polsce - mówi prof. Ewa Kuryłowicz, przewodnicząca Rady Fundacji. - Do realizacji tego celu chcemy się zbliżyć poprzez organizację dwóch programów, Konkursu TEORIA oraz Stypendium PRAKTYKA, które pozwolą wyróżnić  i wesprzeć zdolnych projektantów na obu tych polach. To równocześnie najlepszy sposób, aby upamiętnić Patrona Fundacji Stefana Kuryłowicza, który wierzył, że najlepsza architektura powstaje na drodze łączenia teorii z praktyką.

TEORIA to konkurs, w ramach którego zwycięski tekst o tematyce relacji architektury i kultury, zostanie opublikowany w dwujęzycznej serii wydawniczej, a autor otrzyma nagrodę finansową w wysokości 3.500 zł.

Jury konkursu Teoria 2015:

prof. Wiktor Jędrzejec – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
arch. Grzegorz Piątek – Centrum Architektury,
red. Ewa Porębska – Architektura Murator,
prof. Jacek Purchla – Międzynarodowe Centrum Kultury,
red. Bogna Świątkowska – Fundacja Bęc Zmiana.

PRAKTYKA - to trwające sześć miesięcy stypendium. Wybrany w otwartej rekrutacji projektant lub zespół otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 20.000 zł, by rozwinąć swoje pomysły na ulepszenie wybranej przestrzeni publicznej miasta. Tematem pierwszej edycji konkursu jest miasto Warszawa.

Jury Stypendium PRAKTYKA:

arch. Natalia Paszkowska – WWAA,
arch. Jakub Wacławek – ARE,
arch. Ola Wasilkowska – w-ce prezes OW SARP,
arch. Maciej Zawadzki – KAMJZ,
Maciej Kuziemski – członek zarządu Fundacji Res Publica.

Rekrutacja do obu programów trwa do 30 czerwca 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY