REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Fundacja Stefana Kuryłowicza z nowymi projektami dla architektów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 mar 2015 15:00
Fundacja Stefana Kuryłowicza z nowymi projektami dla architektów
FSK, Stefan Kuryłowicz, fot. Jacek Poremba

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza od lat promuje odważną i odpowiedzialną twórczość architektoniczną. Zgodnie z ideą przyświecającą jej patronowi, szczególnie podkreśla społeczną i kulturotwórczą rolę zawodu. Misję polegającą na wsparciu młodych, ambitnych projektantów realizuje za pośrednictwem wielu inicjatyw.

REKLAMA

Do dwóch najważniejszych należą Konkurs Teoria oraz, rozpoczynające swoją pierwszą edycję, Stypendium Praktyka. Oba projekty zostaną zaprezentowane już 26 marca br., w rocznicę urodzin Stefana Kuryłowicza.

Konkurs Teoria jest doskonałym przykładem, że rozważania teoretyczne na temat architektury nie muszą być nudne. Potwierdza to sukces pierwszej laureatki, Anny Lorens, która opisała fenomen miejskich miejsc biesiadnych. Jej praca była częstym tematem dyskusji, a sama autorka niejednokrotnie wypowiadała się na jej temat w mediach.

Już w marcu rozpocznie się III edycja Konkursu Teoria, którego nagrodą jest dwujęzyczna publikacja autorskiej pracy teoretycznej łączącej ze sobą elementy architektury i kultury.

Fundacja im. Stefana Kuryłowicza organizuje również specjalny program Stypendium Praktyka, który jest skierowany do studentów oraz absolwentów architektury. Polegać będzie na finansowym i merytorycznym wsparciu wybranych projektantów mających swoje autorskie pomysły na zmianę przestrzeni publicznej polskich miast. Pierwszym tematem realizacji projektów będzie Warszawa.

Ogłoszenie startu projektów odbędzie się 26 marca, o godz. 18.00 w Wola Center przy ul. Przyokopowej 33 w Warszawie. Tego samego dnia odbędzie się również spotkanie z Nathalie de Vries.

Wykład odbędzie się w ramach cyklu corocznych spotkań organizowanych w rocznicę urodzin prof. Stefana Kuryłowicza (1949-2011), polskiego architekta i urbanisty. Patron Fundacji uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych twórców w historii polskiej architektury powojennej. Fundacja, poprzez swoją działalność, pragnie promować postawę życiową, którą reprezentował – architekta zaangażowanego, pasjonującego się projektowaniem i walczącego o szacunek dla zawodu. Bezkompromisowość i odwaga to podstawy upamiętniające Stefana Kuryłowicza.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY