REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Futurystyczny, wręcz wizjonerski projekt

  • Autor: propertydesign.pl
  • 13 mar 2014 16:19
Futurystyczny, wręcz wizjonerski projekt
OVO Wrocław, fot. Wings Properties
Futurystyczny, wręcz wizjonerski projekt
Futurystyczny, wręcz wizjonerski projekt
Futurystyczny, wręcz wizjonerski projekt
Futurystyczny, wręcz wizjonerski projekt

Niezwykły budynek OVO Wrocław, w którym znajdzie się pięciogwiazdkowy hotel, luksusowe apartamenty, biura i lokale usługowe, powstanie według projektu Gottesman–Szmelcman Architecture. Prace budowlane rozpoczną się w drugiej połowie kwietnia.

REKLAMA

W wizjonerski projekt z ekskluzywnymi apartamentami i hotelem zainwestowała Wings Properties Sp. z o.o., która wchodzi w skład grupy Star Group Poland. Generalnym wykonawcą prac budowlanych została firma Eiffage Polska Budownictwo. - Inwestycja nabiera tempa, a jej zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2016 roku – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor OVO Wrocław, dyrektor projektu. Ten budynek stanie się jednym z symboli nowoczesnego i kosmopolitycznego Wrocławia – dodaje Shuckie Ovadiah.

Koncept zakładał połączenie kilku funkcji w jednym budynku. Architekci wprowadzali wiele elementów na różnych piętrach, niekoniecznie o takiej samej powierzchni. Właściwym rozwiązaniem wydawało się więc połączenie ich w opływową formę. Tak powstał kształt OVO Wrocław, który przypomina kroplę wody. Budynek będzie pierwszym w Polsce przedstawicielem tzw. blobitektury. Ten architektoniczny nurt inspiruje się obłymi i miękkimi formami.

- Uwielbiam Wrocław za to, że jest otwartym miastem, które nie boi się nowości. Dlatego projektując OVO, staraliśmy się dać miastu coś niezwykłego, ale jednocześnie wpisującego się w samą ideę Wrocławia – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław.

OVO Wrocław to pierwszy projekt Gottesman–Szmelcman Architecture, przy którym pracownia zdecydowała się zastosować Corian do wykończenia elewacji. Kształt OVO uda się osiągnąć dzięki zastosowaniu właśnie niego. Materiał opatentował specjalista od wytrzymałych tworzyw, firma DuPont, która wynalazła również teflon i kevlar.

W budynku powstanie również pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton. Z jego oferty m.in. strefy wellness & spa będą mogli skorzystać zarówno goście hotelu, pracownicy biur w OVO Wrocław, jak i mieszkańcy apartamentów. Kompleks będzie miał dwa otwarte wejścia dla wszystkich. Wrocławianie będą mogli korzystać tutaj z restauracji, kawiarni, wielofunkcyjnego patio czy klubu fitness z basenem.

- Chcieliśmy stworzyć projekt prezentujący inny stosunek budynku do przestrzeni miejskiej. Jeśli koncepcja biurowca zakłada niedostępną enklawę, to my chcieliśmy stworzyć OVO jako otwarty budynek, w którym wewnętrzny dziedziniec stanowi przestrzeń publiczną i łączy w sobie wiele aspektów miejskiego życia. Ten budynek będzie częścią miasta, miejscem różnorakich interakcji społecznych i kulturalnych – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny.

W 2008 roku koncept został wyróżniony w Cannes przez Architectural Review, które przyznaje nagrody za projekty. Nagroda MIPIM Future Projects Award przyznana została w kategorii obiektów komercyjnych i rekreacyjnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY