REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Galeria Bronowice z secesją w tle

  • Autor: Property Design
  • 08 sty 2014 13:57
Galeria Bronowice z secesją w tle

Architektura Galerii Bronowice w Krakowie, zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu obiektu, inspirowana jest krakowską secesją, która wiąże styl Młodej Polski z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Autorem projektu jest Beg Ingeniere z Warszawy.

REKLAMA

Bronowice, w których budowana jest galeria, są dzielnicą kojarzoną z wielkimi młodopolskimi nazwiskami i historią. - Chcieliśmy osiągnąć spójność z miejscem, w którym powstaje galeria, inaczej sobie zresztą tego nie wyobrażaliśmy. Stąd oczywiste odwołania do motywów secesji czy Art Nouveau w elementach małej architektury i w architekturze wnętrz budynku - mówi Dominik Bosek z Beg Ingeniere, projektującego krakowską galerię.

Forma samej galerii nawiązuje do miękkich kształtów, łagodnych łuków i płynnych linii, których używała secesja i Art Nouveau. We wnętrzach występują też motywy Art Deco, czyli secesji geometrycznej. Całość wspiera odpowiednie oświetlenie, często liniowe, służące wyeksponowaniu wybranych elementów.

Nawet posadzka zaprojektowana została z myślą o utrzymaniu spójnej stylistyki. - Nie mogła być industrialna, zostały więc dobrane trzy kolory, mieszczące się w „młodopolskiej" skali od beżów po biel z ciepłymi cieniami. Dodatkowo, na piętrze, ułożony zostanie parkiet z ciemnego drewna.

Wielkoformatowe wydruki, inspirowane secesyjnym malarstwem podzielą powierzchnię galerii na pięć obszarów, adekwatnych kolorystycznie do pięciu stref parkingowych. Całość, nawiązując estetyką do secesji, stworzona z miękkich linii, jasnych barw przeplatanych nasyconymi kolorami, ocieplona naturalnymi materiałami ma stworzyć zupełnie nową jakość.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY