REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Galeria Dębiec powstaje w Poznaniu mimo nasycenia rynku

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 sie 2014 11:15
Galeria Dębiec powstaje w Poznaniu mimo nasycenia rynku
Galeria Dębiec, centrum handlowe typu convenience w Poznaniu, RED Real Estate Development
Galeria Dębiec powstaje w Poznaniu mimo nasycenia rynku
Galeria Dębiec powstaje w Poznaniu mimo nasycenia rynku

W Poznaniu firma RED Real Estate Development buduje Galerię Dębiec - dwupoziomowe centrum handlowe typu convenience, z ponad 50 sklepami i punktami usługowymi, Biedronką i całodobowym klubem fitness.

REKLAMA

Mimo, że Poznań to jeden z najbardziej nasyconych powierzchnią handlową obszarów na mapie Polski, firma RED Real Estate Development buduje Galerię Dębiec. Decyzja o budowie kolejnego obiektu handlowego w tym mieście to duże wyzwanie, wymagające przemyślanej koncepcji i zintegrowanego podejścia do inwestycji.

Tuż obok terenu, na którym obecnie powstaje galeria, firma zrealizowała już swój inny projekt - pierwszy etap osiedla mieszkaniowego RED Park, co pozwoliło na jeszcze lepsze poznanie potencjału Dębca i jego okolic, konkurencji oraz potrzeb mieszkańców.

- Galeria Dębiec powstaje w okolicy o bardzo gęstej zabudowie mieszkalnej i w miejscu, gdzie nie ma bezpośredniej konkurencji w postaci innych, większych obiektów handlowych. Zlokalizowana jest przy głównych szlakach komunikacyjnych i autostradzie A2, co umożliwia łatwe dotarcie do niej mieszkańcom innych części miasta i okolicznych miejscowości – mówi Dennis Klein, Prezes RED Real Estate Development.

Dębiec stale się rozwija, powstają tu nowe inwestycje m.in. mieszkaniowe i biurowe. Również inne, pobliskie obszary mieszkaniowe oraz mniejsze miejscowości na południu Poznania to obiecująca dla galerii tego formatu grupa docelowa, licząca łącznie około 150 000 osób.

W obliczu dużego nasycenia powierzchnią handlową w Poznaniu, z czego zdecydowana jej część przypada na wielkopowierzchniowe centra handlowe, inwestor Galerii Dębiec zdecydował się na realizację innego konceptu. Jest nim centrum handlowe typu convenience - obiekt mniejszego formatu, w którym klienci zrobią codzienne zakupy oraz skorzystają z różnych usług i oferty gastronomicznej. Jest to odpowiedź na zmieniające się potrzeby konsumenta, który zmęczony dużymi centrami handlowymi szuka takich obiektów, w których nie tracąc dużej ilości czasu może zrealizować swoje codzienne potrzeby zakupowe.

Istotną rolę w procesie deweloperskim każdej galerii handlowej odgrywa również dobór najemców (tenant mix), a także layout lokali handlowych, umożliwiający prostą i intuicyjną komunikację klientów na terenie obiektu. 

- Galeria Dębiec jest stosunkowo niedużym obiektem, ale wbrew pozorom bardzo wymagającym z punktu widzenia procesu deweloperskiego – mówi Dennis Klein i dodaje - Biorąc pod uwagę specyfikę Poznania, w którym liczba obiektów handlowych różnego formatu jest bardzo duża, nasza galeria wypełnia niszę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY