REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Galeria Ferio Wawer z kamieniem węgielnym

  • Autor: gazeta.pl
  • 25 wrz 2014 14:06
Galeria Ferio Wawer z kamieniem węgielnym
Galeria Ferio Wawer projektu Kuryłowicz & Associates, fot. RE Project Development
Galeria Ferio Wawer z kamieniem węgielnym
Galeria Ferio Wawer z kamieniem węgielnym

Kamień węgielny pod galerię handlową w dawnych zakładach Kazimierza Szpotańskiego w Międzylesiu wmurowany został 25 września. Na terenie nieczynnych od kilkunastu lat zakładów u zbiegu ulic Żegańskiej i Szpotańskiego robotnicy pracowali już od kilku tygodni, m.in. rozbierając obiekty niemające wartości zabytkowej - czytamy w gazeta.pl

REKLAMA

Z dawnej zabudowy pozostaną cztery hale z czerwonej cegły. Przed wojną należały do Fabryki Aparatów Elektrycznych Kazimierza Szpotańskiego (FAE), po wojnie działały tu państwowe Zakłady Wytwórcze Aparatury Rozdzielczej (ZWAR). Obecnie hale wpisane są do rejestru zabytków, więc podlegają ochronie. Wkrótce staną się częścią galerii Ferio Wawer, którą buduje tu spółka RE Project Development. Będzie to pierwsza taka galeria w Wawrze. 

Całość zaprojektowała firma Kuryłowicz & Associates. Łączna powierzchnia całego obiektu to 22 tys. mkw., w tym 12,5 tys. mkw. powierzchni najmu.

W uzgodnieniu ze stołecznym konserwatorem zabytków cztery przedwojenne hale zostaną odrestaurowane, a ich ceglane elewacje i elementy konstrukcyjne w środku wyeksponowane.Hale pozostaną parterowe, zaś w nowej części znajdą się cztery kondygnacje, w tym jedna pod ziemią, przeznaczona głównie na parking.

Galeria ma być oddana do użytku w październiku 2015 r. Jej budowa pochłonie ok. 100 mln zł. Spółka RE Projekt Development znalazła już najemców na 60 proc. powierzchni przyszłej galerii. Znajdą się tu m.in. delikatesy Alma, sklep H&M, drogeria Rossman i księgarnia Świat Książki, a na kondygnacji plus dwa - siłownia i kręgielnia - czytamy w gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY