REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Galeria Galaxy z lotu ptaka - zobacz jak się zmieni

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 lis 2015 10:10
Galeria Galaxy z lotu ptaka - zobacz jak się zmieni
Galeria Galaxy z lotu ptaka - zobacz jak się zmieni

Prace przy rozbudowie Galaxy w Szczecinie ruszą w marcu 2016 roku, a ich zakończenie zaplanowano na październik 2017 roku. W ramach inwestycji zostanie przeprowadzona również wymiana całej elewacji obiektu.

REKLAMA

Po zakończeniu rozbudowy centrum Galaxy będzie dysponować blisko 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Oferta zostanie poszerzona do 200 sklepów.

Nowe Galaxy powstanie wokół przestronnego wewnętrznego placu, na którym znajdzie się scena do organizowania różnorodnych wydarzeń. Całość zostanie przykryta przeszklonym dachem, który zapewni odpowiedni dopływ naturalnego światła

Inspiracjami dla projektu w Szczecinie były Domy Towarowe Centrum w Warszawie. Jak powiedział Paradowski, z powodzeniem służą one warszawiakom już od kilkudziesięciu lat.

- Długość elewacji Wars i Sawa to ok 180 m. To bardzo dużo jak na centrum miasta, mimo to budynki dobrze wpisują się w pierzeję ul. Marszałkowskiej. Dlaczego? Budynek został podzielony na sekcje, które odpowiadają gabarytom śródmiejskiej zabudowy - mówi architekt Paweł Paradowski z pracowni Open Architekci. - Przyjęliśmy podobny kierunek przygotowując projekt Galaxy - dodał.

- Naszym zadaniem było podzielenie optyczne wielkiego gmachu na mniejsze elementy. Budynek składa się z dwóch części: pierwsza to czarne okładziny fasadowe i jest to baza projektu. Zostały na nią nałożone prostopadłościany wykończone białym materiałem elewacyjnym. Dzięki temu budynek jest jednorodny, ale odbieramy go jako zbiór mniejszych form wpisanych w skalę tej zabudowy - opowiadał architekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY