REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Galeria Katowicka doceniona za innowacyjność

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 lis 2015 13:02
fot. Galeria Katowicka

Eksperci Narodowego Centrum Kultury wybrali realizowany przez Galerię Katowicką Projekt Wyższy Poziom do grona 20 najlepszych inicjatyw kulturalnych w Polsce. Doceniono włączenie funkcji kultury w przestrzeń galerii handlowej.

REKLAMA

Realizowany przez Galerię Katowicką od lipca 2015 roku Projekt Wyższy Poziom przybliża mieszkańcom bogatą ofertę kulturalną i edukacyjną regionu, wspiera najciekawsze inicjatywy oraz umożliwia aktywne uczestniczenie w większości z nich. Projekt został doceniony przez ekspertów Narodowego Centrum Kultury za rolę w redefiniowaniu funkcji kultury w przestrzeni publicznej.

 – Po raz pierwszy w historii tego wydarzenia, razem z innymi inicjatywami z całego kraju, zostanie zaprezentowany projekt realizowany przez galerię handlową. Obecność Galerii Katowickiej, obiektu komercyjnego, w tak wybitnym gronie liderów kultury jest dla nas dużym wyróżnieniem. Robimy coś jako pierwsi, kreujemy coś, czego nikt wcześniej przed nami nie zrobił. Bardzo cieszy nas fakt, że zostaliśmy dostrzeżeni i zaproszeni przez Narodowe Centrum Kultury. Takie wyróżnienie motywuje do dalszej pracy i utwierdza nas w przekonaniu, że innowacyjność i działanie poza schematami to dobre kierunki dla Galerii Katowickiej – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej.

Tylko w ciągu ostatnich czterech miesięcy w Galerii Katowickiej w ramach Projektu Wyższy Poziom zrealizowanych zostało blisko 150 wydarzeń: spektakli, warsztatów teatralnych i plastycznych, eksperymentów, wykładów, sesji relaksacyjnych, warsztatów z produkcji i aranżacji muzycznej, dni kariery, warsztatów dla prezenterów telewizyjnych i przyszłych dziennikarzy, wernisaży, wystaw, pokazów i innych. 

 Jedyna tego typu w Polsce, „Scena w Galerii” Teatru Śląskiego rozpoczęła działalność 6. listopada br. premierą spektaklu „Kamienie”. W nowej przestrzeni odbywać się będą prapremiery, spektakle, spotkania, warsztaty teatralne, zajęcia dla studentów, pokazy etiud i prac dyplomowych Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim oraz czytanie fragmentów wybranych książek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY