REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Galeria Rynek w Lublinie z projektem Ozone

  • Autor: Property Design
  • 09 sty 2014 10:31
Galeria Rynek w Lublinie z projektem Ozone
Galeria Rynek w Lublinie z projektem Ozone

Studio Architektoniczne Ozone z Wrocławia zawarło umowę na wykonanie kompleksowych prac projektowych dotyczących budowy Galerii Rynek w Lubinie.

REKLAMA

Stworzona przez architektów koncepcja stawia sobie za cel zachowanie harmonijnego układu przestrzennego istniejącej zabudowy, zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz wytycznymi konserwatorskimi. Inwestor wspólnie z projektantami dąży do stworzenia szczególnej, rozpoznawalnej i pozytywnie kojarzonej przestrzeni dla użytkowników i klientów planowanego centrum handlowego.

Dominującą funkcją w budynku jest handel. W kondygnacji podziemnej mieszczą się zgodnie z założeniami inwestora market spożywczy oraz parking. Parter to przede wszystkim lokale handlowe, z uwzględnieniem wymaganego zaplecza socjalnego i technicznego. Cześć lokali zlokalizowana od południowej strony posiada wejścia nie tylko od strony pasażu, ale również od strony ulicy – pozwala to zachować cyrkulacyjny układ komunikacji oraz nadaje strefie pasażu charakter „uliczek”, które meandrują pomiędzy lokalami odbiegając od standardowego pasażu handlowego.

Na drugiej kondygnacji naziemnej znajdują się przeznaczone na usługi oraz biura, które dostępne są z wnętrza galerii wydzielonymi pionami komunikacyjnymi.

Przestrzeń komercyjna została wygenerowana w taki sposób, że istnieje możliwość łączenia, także w pionie lub dzielenia lokali między sobą. Obiekt zaprojektowano, tak aby wszystkie części funkcjonalne (usługi/ biura/ handel) budynku mogły działać niezależnie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY