REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Galeria Sudecka z większym parkiem handlowym niż planowano

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 wrz 2014 09:36
Galeria Sudecka z większym parkiem handlowym niż planowano
Galeria Sudecka w Jeleniej Górze, Echo Investment
Galeria Sudecka z większym parkiem handlowym niż planowano
Galeria Sudecka z większym parkiem handlowym niż planowano
Galeria Sudecka z większym parkiem handlowym niż planowano

Spółka Echo Investment wygrała przetarg na zakup terenu inwestycyjnego w sąsiedztwie Galerii Sudeckiej budowanej w Jeleniej Górze. Inwestor na działce o powierzchni ponad 51 000 mkw., zrealizuje I etap retail parku z marketem budowlanym sieci Leroy Merlin i parkingiem na blisko 500 miejsc.

REKLAMA

- Nabycie tego terenu to niezwykle ważny krok w harmonogramie realizacji Galerii Sudeckiej. Zakłada on najpierw otwarcie Galerii Sudeckiej składającej się ze 100 sklepów, butików i punktów usługowych, pierwszego w mieście multipleksu kinowego Helios i największego klubu fitness Fabryka Formy - Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Ostatnim etapem realizacji Galerii Sudeckiej będzie dwuetapowa budowa retail parku. W I etapie na wspomnianej działce powstanie market Leroy Merlin o powierzchni całkowitej 15 000 m kw.

- W drugim etapie planujemy dokupienie kolejnego terenu inwestycyjnego, na którym będzie miejsce dla centrum dekoracji wnętrz  i dużego operatora sportowego. Rozwój tej inwestycji jest efektem m.in. uzasadnionego optymizmu gospodarczego odnoszącego się do kondycji i perspektyw rozwoju miasta, a także stanu zasobności mieszkańców - dodaje Marcin Materny.

- Bardzo się cieszę, że spółka Echo Investment pozyskała kolejny teren inwestycyjny w naszym mieście. Realizacja Galerii Sudeckiej, a także planowanego parku handlowego, to znakomite uzupełnienie działającego od lat CH Echo, dobrze znanego i ważnego dla mieszkańców miejsca - mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. -  To również ważny element rozwoju inwestycyjnego Jeleniej Góry, który zakłada realizację nowoczesnych obiektów komercyjnych i tworzenie nowych miejsc pracy. Warto też podkreślić, że Galeria Sudecka zapewni jeleniogórzanom tak bardzo wyczekiwany, nowoczesny multipleks kinowy.

Działka o powierzchni ponad 51 000 m kw., znajduje się w północno-wschodnim sąsiedztwie obecnie budowanej Galerii Sudeckiej. Obiekt po zakończeniu I i II etapu realizacji retail parku, będzie liczył 50 000 mkw. Inwestor przeprowadzi również przebudowę układu drogowego, która zakłada m.in. przedłużenie ul. Sygietyńskiego i realizację ronda. Będzie ono stanowić centralny punkt układu komunikacyjnego okalającego Galerię Sudecką od strony zachodniej i północnej, łączący się z ul. Legnicką oraz z drogą wojewódzką w kierunku Wrocławia. W przyszłości rondo stanowić będzie istotny fragment zachodniej obwodnicy miasta i trasy wylotowej w kierunku Legnicy.

Galeria Sudecka powstaje w dzielnicy Zabobrze, w miejscu działającego od ponad 13 lat CH Echo. W programie centrum zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz wielo salowe kino Helios z częścią kawowo-barową, a także klub fitness Fabryka Formy.

Poziom komercjalizacji osiągnął 91proc. Wśród najemców, oprócz hipermarketu Auchan, kina Helios i klubu fitness Fabryka Formy są już m.in.: Reserved, Carry, Go Sport, Empik, Smyk, RTV Euro AGD, House, Mohito, Sinsay, Cropp Town, Diverse, Top Secret, Monnari, Gino Rossi, Ochnik, CCC, Wojas, Ryłko, Triumph, Lee Wrangler, Martes Sport, 4F, Rossmann, Apart, Yes, Matras, Wójcik, Jupi Park, North Fish, Thai Restaurant, Kuchnia Polska, Berlin Doner Kebap, Grycan i inni.  

Do dyspozycji klientów zostanie oddanych łącznie ponad 1800 miejsc parkingowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY