REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Galeria w śródziemnomorskim klimacie. Morena w nowej odsłonie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 cze 2016 13:56
Galeria w śródziemnomorskim klimacie. Morena w nowej odsłonie
Galeria Morena (mat.pras.)
Galeria w śródziemnomorskim klimacie. Morena w nowej odsłonie

Meble o opływowych kształtach i roślinność typową dla regionu śródziemnomorskiego - to jedne z akcentów składających się na designerskie oblicze Galerii Morena. Nową odsłonę obiektu opracowały: biuro projektowe Arkon Studio oraz autorska pracownia Katarzyny Jeske-Jonkisz – Design Plus.

REKLAMA

20 maja br. została otwarta dla klientów zmodernizowana Galeria Morena w Gdańsku. Zakończona rozbudowa i rekomercjalizacja była najważniejszą inwestycją firmy Carrefour w Polsce w 2016 roku. Temu unikatowemu projektowi towarzyszyły również liczne zmiany architektoniczne, opracowane przez biuro projektowe Arkon Studio oraz autorską pracownię Katarzyny Jeske-Jonkisz – Design Plus.

Zmodernizowana Galeria Morena to nie tylko wzbogacona oferta rozrywkowa, handlowa i odnowione wnętrza. To również nowy System Informacji Wizualnej, odświeżony parking oraz całościowe re-pozycjonowanie obiektu, zgodnie z którym Galeria Morena ma być miejscem przyjaznym rodzinom. W związku z tym obiekt został wyposażony w przytulny pokój dla rodziców oraz strefy rozrywki dla dzieci.

Wewnątrz Galerii Morena wprowadzono elementy wystroju nawiązujące do nadmorskiego krajobrazu - klienci odnajdą meble o opływowych kształtach i roślinność typową dla tego regionu. Dodatkowo, wnętrza zdobią liczne grafiki środowiskowe, które zostały zaprojektowane w nawiązaniu do kolorystki i kształtu nowego logo galerii.

Światowy i lokalny design

Elementy zewnętrzne i wewnętrzne małej architektury oraz dekoracji zostały wybrane z katalogów światowych producentów (Pedrali, Actiu, Hay, Escofet, Vitra, Foscarini, Vondom). Dodatkowo wiele z elementów wyposażenia zostało specjalnie zaprojektowanych dla Galerii Morena i wykonanych przez małe, lokalne manufaktury. Wystroju dopełniają wyjątkowe produkty stworzone przez polskich projektantów. W pokoju rodzica jest to kultowy fotel RM58 Romana Modzelewskiego, a w strefach relaksu stojące lampy Genotyp autorstwa Tomka Rygalika. Za dostarczenie zarówno mebli katalogowych, jak i stworzonych na zamówienie, odpowiedzialna jest firma Marro.

- Chcieliśmy zaprojektować Galerię Morena tak, aby była miejscem dla rodzin i przyjaciół. Wszystkie elementy zostały dobrane w ten sposób, żeby doświadczenie płynące z robienia zakupów było jak najprzyjemniejsze – powiedział Ronan Martin, wiceprezes zarządu Carrefour ds. Ekspansji i Centrów Handlowych Carrefour Polska. – Mamy nadzieję, że przyciągniemy nowych klientów i pozytywnie zaskoczymy stałych. Zdecydowaliśmy się na modernizację Galerii Morena właśnie z uwagi na jej ugruntowaną pozycję wśród lokalnej społeczności i świetną lokalizację.

W wyniku rozbudowy obiekt zyskał ponad 13 tys. mkw. powierzchni najmu i obecnie to ponad 33 tys. mkw., mieszczące niemal 80 sklepów. Oprócz większej powierzchni handlowo-rozrywkowej, galeria oferuje również wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak specjalne interaktywne strefy rozrywki i bezpłatne wi-fi. Częścią inwestycji była również rozbudowa hipermarketu Carrefour.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY