REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Galerie handlowe przejmują rolę miejskich centrów i dawnych rynków

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 wrz 2017 12:35
Gemini Park Tychy, fot. mat. prasowe

Centra handlowe coraz częściej zastępują tradycyjne przestrzenie publiczne. Często stają się wizytówkami miast i nieodłącznym elementem współczesnych aglomeracji, ośrodkami życia społecznego i miejscem spędzania czasu wolnego dla całych rodzin.

REKLAMA

O wartości tego typu obiektów stanowią na równi ich funkcje użytkowe jak i odpowiadająca im forma, organizacja przestrzeni i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Ich rolą jest zaspokojenie potrzeb relaksu, zaangażowania, odkrywania i komfortu konsumentów. Kontekst funkcji jest inspiracją do kreowania powierzchni w formie małych miast z precyzyjnie zaprojektowanymi pasami ruchu, drogowskazami, alejkami i strefami relaksu. Niezwykle ważnym elementem jest wpisanie funkcji obiektu w bryłę architektoniczną, tak by stanowił on spójny element miejskiej przestrzeni, nie dominował nad otoczeniem, a przy tym wyraźnie zaznaczał swoją tożsamość.

Przykładem obiektów o funkcjonalnościach dobrze wpisanych w miejską tkankę mogą być obiekty Gemini Holding w Bielsku-Białej i Tarnowie oraz nowo powstający Gemini Park Tychy.

Gemini Park Bielsko-Biała realizuje strategię centrum rodzinnego zarówno na poziomie tenant mixu odpowiadającego na potrzeby rodzin z dziećmi, działań promocyjnych i rekreacyjno-rozrywkowych skierowanych do rodziny, jaki i organizacji terenu wokół obiektu. Cały teren centrum objęty jest bezpłatną siecią Wi-Fi, a dzięki wykorzystaniu beaconów klienci są informowani podczas wizyty w centrum o aktualnych ofertach przygotowanych specjalnie dla nich. Parking przy obiekcie został wyposażony w nowoczesny system ułatwiający zarządzanie ruchem, udostępniono miejsca dla motocykli i autokarów oraz stację ładowania pojazdów elektrycznych, a blisko 5 tys. mkw. zalesionego terenu wokół obiektu zajmuje unikatowy ekologiczny park rozrywki „W Dechę!”. Organizowane są tu warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży, a w strefie relaksu położonej tuż przy rzece można cieszyć się zdrową kuchnią i wydarzeniami kulturalnymi.

Tarnowski Gemini Park to z kolei główne centrum modowe w regionie z unikalną ofertą handlową niedostępną w innych częściach miasta i okolicy, oraz nowoczesnymi formatami sklepów. Centrum wyróżnia także wyjątkowo szeroka oferta usług i kalendarz niestandardowych wydarzeń prospołecznych organizowanych we współpracy z lokalnymi podmiotami, szkołami, samorządami osiedlowymi. Funkcjonuje tu pierwsza w Polsce placówka Siemacha Spot, oferująca bezpłatne zajęcia i warsztaty tematyczne dla dzieci i młodzieży. Prospołeczna aktywność obiektu jest  czynnikiem wpływającym na postrzeganie obiektu jako mocno wpisanego w miejską tkankę.

Najnowsza inwestycja spółki, Gemini Park Tychy będzie nowoczesnym wielofunkcyjnym obiektem dopełniającym istniejący już obszar handlowy i tworzącym wraz z nim przestrzeń power center. Wyglądem i charakterem obiekt nawiąże do szykownej handlowej promenady z szerokimi, przestronnymi pasażami i dużą ilością dziennego światła. Gemini Park Tychy będzie centrum rodzinnym ze specjalnie zaaranżowanymi strefami dla rodziców z dziećmi, poszerzonymi miejscami parkingowymi i nowoczesnym systemem informacji o zajętości miejsc, ścieżkami rowerowymi łączącymi obiekt z centrum miasta i Parkiem Radości, który będzie pełnił funkcję edukacyjną i rozrywkową. Poruszanie się po obiekcie ułatwi nowoczesny system informacji wizualnej, a dzięki zastosowaniu technologii omnichannel klienci będą mogli skorzystać ze spersonalizowanych ofert i informacji o aktualnych wydarzeniach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY