REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdańsk z nowym energooszczędnym oświetleniem

  • Autor: Gdansk.pl
  • 19 gru 2014 13:02
Gdańsk z nowym energooszczędnym oświetleniem
fot. Fotolia

Gdańsk na coraz szerszą skalę wykorzystuje energię słoneczną do oświetlania miejsc publicznych. Kilkanaście lamp zasilanych energią powstałą w panelach fotowoltaicznych świeci nocą przy dwóch zbiornikach retencyjnych położonych w Gdańsku przy Potoku Oliwskim, a także przy dwóch ścieżkach spacerowych łączących Orunię Górną z Dolną oraz górny taras Starego Chełmu z ulicą Stoczniowców.

REKLAMA

Inwestycja zrealizowana została dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - informuje oficjalny portal miejski Gdansk.pl

Wykonanie tych do niedawna trudnych do przebycia przejść, wyposażenie ich w barierki i oświetlenie oparte o energooszczędne lampy typu LED zasilane energią elektryczną wytworzoną przez panele słoneczne, zwiększyło znacznie bezpieczeństwo pieszych. Mimo dużej różnicy wysokości pomiędzy początkiem i końcem ścieżek, ich wykonanie pozwala obecnie na swobodny spacer nawet z wózkiem dziecięcym, co stanowi duże ułatwienie dla mieszkańców przemieszczających się pomiędzy osiedlami.

Dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości  80 230 zł na montaż autonomicznych lamp z modułem fotowoltaicznym Miasto uzyskało w ramach konkursu Słoneczne Pomorze. Zainstalowano łącznie 13 lamp - czytamy w portalu Gdansk.pl

Wykorzystywana do nowego świetlenia energia słoneczna jest energią odnawialną i nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne, bowiem nie wiąże się z powstawaniem dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń powietrza.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY