REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdański Business Center I projektu E&L Architects z BREEAM Excellent

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 sie 2015 14:45
Gdański Business Center I projektu E&L Architects z BREEAM Excellent
Gdański Business Center, Warszawa, fot. HB Reavis
Gdański Business Center I projektu E&L Architects z BREEAM Excellent
Gdański Business Center I projektu E&L Architects z BREEAM Excellent
Gdański Business Center I projektu E&L Architects z BREEAM Excellent

Gdański Business Center I otrzymał prestiżowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Deweloperem i właścicielem projektu jest HB Reavis. Projekt architektoniczny biurowca powstał na deskach pracowni E&L Architects.

REKLAMA

To drugi certyfikat BREEAM przyznany kompleksowi Gdański Business Center I. Pierwsze świadectwo inwestycja otrzymała jeszcze na etapie projektowym (BREEAM Interim) – uzyskała wówczas ocenę Very good.

Gdański Business Center I to jedna z zaledwie pięciu  warszawskich inwestycji posiadających certyfikat  BREEAM Final na poziomie Excellent. - Cieszę się, że asesorzy BREEAM po raz kolejny docenili nasz projekt. Powtórne przyznanie zielonego certyfikatu potwierdza wysoki standard kompleksu Gdański Business Center I – mówi Stanislav Frnka, prezes zarządu HB Reavis Poland.  Od początku istnienia naszej firmy stawiamy na zrównoważony rozwój i dostarczanie najemcom najwyższej klasy rozwiązań tworzących przyjazne, innowacyjne i jednocześnie efektywne kosztowo środowisko pracy. Budowanie zgodnie z wytycznymi systemu BREEAM jest dla nas standardem - dodaje.

- Uzyskując w ramach drugiego etapu certyfikacji swojego budynku ocenę Excellent, firma HB Reavis udowodniła, że nie tylko realizuje swoje inwestycje zgodnie z wymaganiami deklarowanymi na etapie projektowym (Interim), ale wręcz je przewyższa – podkreśla Hans van de Sanden, licencjonowany asesor BREEAM w zespole Grontmij.

Gdański Business Center I to nowoczesny kompleks biznesowy klasy A zrealizowany przez HB Reavis na warszawskim Muranowie. W jego skład wchodzą dwa budynki biurowe o łącznej powierzchni wynoszącej blisko 48 tys. mkw. Inwestycja jest w całości zasilana energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych i oferuje wiele rozwiązań ekologicznych, takich jak windy wyposażone w oświetlenie LED i odzyskujące energię przy hamowaniu czy też zbiorniki retencyjne na wodę deszczową, służącą do podlewania zieleni. Wśród dostępnych udogodnień znajdują się tu m.in. stojaki na rowery, natryski dla rowerzystów oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Dodatkowo, z myślą o komforcie najemców, wokół budynków zaprojektowano ogólnodostępny dziedziniec rekreacyjny z elementami małej architektury.

GBC I to pierwszy etap kompleksu biurowego, w skład którego docelowo będą wchodziły cztery biurowce klasy A o łącznej powierzchni blisko 100 tys. m kw. Realizacja Gdański Business Center II rozpoczęła się w lipcu 2014 r., a planowany termin oddania obiektu do użytku to I kwartał 2016 r. Również w przypadku II etapu inwestycji, zarówno projekt, jak i sama budowa zostały opracowane tak, by spełniały wymogi najwyższego poziomu świadectwa ekologicznego BREEAM Excellent.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY