REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdy technologia spotyka się z pięknem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 maj 2017 11:20
Gdy technologia spotyka się z pięknem
Poznańskie Data Center Centrum Badań Technologii Informatycznych Beyond.pl fot. mat. prasowe
Gdy technologia spotyka się z pięknem
Gdy technologia spotyka się z pięknem
Gdy technologia spotyka się z pięknem

Nowoczesne technologie i piękno to niewątpliwie trudny, choć możliwy do zaaranżowania mariaż. Dowodem na to, że ta niełatwa sztuka może się nie tylko udać, ale i przynieść zachwycające efekty jest poznańskie Data Center Centrum Badań Technologii Informatycznych Beyond.pl.

REKLAMA

Poznańskie Data Center Centrum Badań Technologii Informatycznych Beyond.pl, które – mimo konkurencji na najwyższym poziomie – zdobyło pierwsze miejsce w konkursie „Fasada Roku 2016” organizowanym przez markę Baumit.

Niezwykły – w pełnym tego słowa znaczeniu – projekt Centrum powstał we współpracy pracowni ELD Poland Sp. z.o.o. oraz inwestora, firmy Beyond.pl Sp. z o.o. Ich wizja została urzeczywistniona przez firmę Budimex S.A. w ciągu zaledwie dwunastu miesięcy zasadniczej budowy obiektu, po której nastąpiła faza testów i tzw. rozruchu, w efekcie czego obiekt został oddany do eksploatacji w połowie 2016 roku.

Nie udałoby się tego jednak dokonać w tak krótkim czasie, gdyby nie rzetelne, przebiegające nieprzerwanie od 2012 do końca 2014 roku prace projektowe oraz wnikliwe podejście całego zespołu stojącego za tą realizacją, jak również pragmatyzm samego inwestora odnośnie kwestii przeprowadzenia znaczącej liczby wstępnych analiz, koncepcji i określenia czasu niezbędnego na opracowanie dokumentacji technicznej.  Efektem tego było wyłonienie rozwiązań, które umożliwiły sprawne i w pełni zgodne z wcześniejszymi ustaleniami przeprowadzenie robót budowlanych.

Wymagania nie tolerujące błędów

Jest to tym bardziej znaczący sukces, że Centrum Badań Technologii Informatycznych Beyond.pl jest obiektem niezwykle skomplikowanym, w którego funkcjonowanie wpisane są najnowocześniejsze technologie i precyzyjne, nie tolerujące błędów wymagania. Za tym faktem przemawiają zresztą same liczby, które przywołuje dyrektor zarządzający ELD Poland Sp. z.o.o. Waldemar Wiśniewski. – O stopniu skomplikowania tego obiektu niech świadczy fakt, że wartość inwestycji, czyli 130 mln złotych, odnosi się zaledwie do 13 600 mkw. jego powierzchni całkowitej – podkreśla.

Na czym jednak polega niezwykłość tej realizacji, którą doceniło jury prestiżowego konkursu przyznając jej twórcom pierwsze miejsce w kategorii „budynek niemieszkalny”? Centrum Badań Technologii Informatycznych Beyond.pl zlokalizowane przy ulicy Dziadoszańskiej w Poznaniu, to nie tylko serwerownia. W przeciwieństwie do przeciętnego obiektu będącego środowiskiem pracy serwerów – często mieszczącego się w zaadaptowanych poprzemysłowych halach zlokalizowanych na peryferiach miast i na terenach niezabudowanych – zwycięzca konkursu „Fasada Roku 2016” to budynek, który został zaprojektowany specjalnie do tego celu. To w połączeniu z nowoczesną, wysoce estetyczną i przy tym w pełni funkcjonalną formą sprawia, że owa wyjątkowość, jaka cechuje Data Center Beyond.pl, nabiera pełnego znaczenia.          Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY