REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdy wzór ma znaczenie...

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 gru 2014 12:58
Gdy wzór ma znaczenie...
fot. Panele dekoracyjne marki Dunes
Gdy wzór ma znaczenie...
Gdy wzór ma znaczenie...
Gdy wzór ma znaczenie...
Gdy wzór ma znaczenie...

Łagodne lub zdecydowane. Minimalistyczne albo bogate. Mogą wprowadzać harmonię lub ożywiać przestrzeń swoją nieregularnością. Wzory stosowane w dekoracji ścian są często elementem w szczególny sposób wpływającym na charakter wnętrz. Jak znaleźć te, które najlepiej podkreślą indywidualny styl planowanej aranżacji? Podpowiada Agnieszka Dybała, ekspert firmy Dunes.

REKLAMA

Ludzie zawsze dążyli do tego, by otaczające ich przestrzenie były estetycznie wykończone. Od najdawniejszych czasów ściany większości pomieszczeń ozdabiano różnego rodzaju dekoracjami, dzięki którym wnętrza stawały się piękniejsze i bardziej atrakcyjne wizualnie. Dostępne dziś na rynku rozwiązania stanowią niemal niewyczerpane źródło inspiracji dla wszystkich poszukujących wyjątkowych pomysłów. Niewątpliwie szczególną propozycją są trójwymiarowe panele ścienne, które nie tylko nadają pomieszczeniom przestrzennego charakteru, ale dzięki bogactwu dostępnych wzorów pozwalają także idealnie dopasować je do wyjątkowego charakteru konkretnej aranżacji.

Styl na fali

Płaska ściana w jednym kolorze to klasyczne i sprawdzone rozwiązanie. Dlaczego jednak nie spróbować wyjść poza utarte schematy? - Zamiast operowania wyłącznie barwą, warto ożywić ściany za pomocą nietypowej faktury – zwraca uwagę Agnieszka Dybała z firmy Dunes.

- Trójwymiarowe powierzchnie paneli kryją w sobie wielki potencjał dekoracyjny. Na przykład falujące linie mogą w zależności od kierunku, gęstości i sposobu ułożenia wprowadzać wrażenie kojącego spokoju i harmonii lub pełnej życia, pulsującej rytmiczności. Łagodne kształty doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak salon czy sypialnia, z kolei bardziej dynamiczne propozycje mogą wprowadzić ożywienie w korytarzu lub garderobie - dodaje.

Miękkie linie falujących wzorów paneli dekoracyjnych nie mają bynajmniej nic wspólnego z właściwościami technicznymi dekoracji. Aby była ona jak najbardziej trwała, poszczególne elementy produkowane przez firmę Dunes wykonywane są z wytrzymałego, wysokogatunkowego gipsu, wzmocnionego dodatkowo włóknem szklanym. Materiał ten jest całkowicie ekologiczny i niepalny, nie zawiera też toksyn ani związków lotnych, co z pewnością docenią alergicy.

Cztery kąty w… czterech kątach

Miłośnicy regularnych wzorów powinni zwrócić szczególną uwagę na propozycje oparte na motywach figur geometrycznych. - Będą się one doskonale prezentować w nowoczesnych wnętrzach, nawiązując do aktualnych trendów współczesnego designu – podpowiada ekspert firmy Dunes.

To także ciekawa alternatywa dla standardowych wykończeń ceramicznych. - Pokryte odpowiednimi farbami panele mogą zastąpić kafle i stać się niecodzienną dekoracją wybranych ścian w łazience czy kuchni. Proste linie i kąty ułatwiają malowanie poszczególnych paneli rozmaitymi barwami, dzięki czemu na ścianach możemy skomponować prawdziwe trójwymiarowe mozaiki. Z kolei wyrazista forma rombów pomoże nadać ścianom zdecydowanego charakteru i wprowadzi we wnętrzach atmosferę elegancji, a nawet ekskluzywności - dodaje.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY