REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdynia okiem architekta - trwa Weekend Architektury

  • Autor: gdynia.pl
  • 29 sie 2014 11:04
Gdynia okiem architekta - trwa Weekend Architektury
fot. gdynia.pl

Trwa IV edycja Weekendu Architektury w Gdyni. Już tradycyjnie wydarzenie składa się z wydarzeń i imprez pod szerokim parasolem tematyki architektury oraz rozwoju miast, a także z silnym nawiązaniem do historii gdyńskiego modernizmu.

REKLAMA

Głównymi atrakcjami Weekendu Architektury są prelekcje architektów, spacery i pokazy filmów dokumentalnych. Wszystko to zaplanowano pod hasłem "Na styku architektury" w fascynującej przestrzeni miejskiej.

Organizowane będą także spacery Architektura & Design, prezentujący wnętrza gdyńskich lokali gastronomicznych, Via Architektura Współczesna Gdyni, opowiadający o najnowszych inwestycjach w centrum miasta m.in. Hali "Gdynia Arena" i zmodernizowanych Działkach Leśnych.

Podczas spacerów architektonicznych uczestnicy odwiedzą wybrane kamienice, zobaczą nieznane archiwalne fotografie i obejrzą miejsca, które łączą architekturę z przestrzenią miejską m.in. place i skwery. Zaplanowano także atrakcje dla wielbicieli street artu i fotografii.

Wszystkie propozycje w ramach wydarzenia są otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych (bezpłatne i niebiletowane). Weekend Architektury potrwa do niedzieli 31 sierpnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY