REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdzie umieścić hotel... Na przykład w więzieniu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 sie 2016 09:02
Gdzie umieścić hotel... Na przykład w więzieniu
Pentridge Hotel Melbourne, fot. TFE Hotels

Szalony pomysł? Firma TFE Hotels zamierza otworzyć luksusowy hotel marki Adina w... dawnym więzieniu. Inwestycja powstanie w Melbourne, na terenie Australii.

REKLAMA

Pomysł na wykorzystanie starego więzienia jako hotelu nie jest nowy. TFE zamierza wykonać go jednak w najwyższej możliwej jakości.

Więzienie Pentridge położone jest 8 km od centrum Melbourne. Po wielkiej modernizacji znajdzie się w nim 120 apartamentów oraz pokoi typu studio. Projekt architektoniczny więzienia zrealizuje pracownia Cox Architecture, znana m.in. z projektu Hepburn Spa w Victorii.

Pokoje to nie wszystkie "atrakcje" hotelu. W budynku powstanie restauracja, spa oraz 400 mkw. powierzchni konferencyjnej. Inwestor planuje również realizację basenu i sali gimnastycznej.

Oprócz już istniejącego budynku, TFE stworzy zupełnie nowy obiekt, w którym powstanie sześć kondygnacji mieszkaniowych.

Celem architektów, oprócz zmiany więzienia w nowoczesny hotel, ma być także oddanie ducha lokalnej tradycji oraz ukazanie historii Australii. 

W tym momencie inwestor nie zdradza dokładnych wizualizacji inwestycji. Dopiero rozpoczęły się prace koncepcyjne. Planowana data otwarcia budynku to 2020 roku. Obecnie TFE pozyskuje pozwolenia administracyjne.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY