REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdzie umieścić hotel... Na przykład w więzieniu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 sie 2016 09:02
Gdzie umieścić hotel... Na przykład w więzieniu
Pentridge Hotel Melbourne, fot. TFE Hotels

Szalony pomysł? Firma TFE Hotels zamierza otworzyć luksusowy hotel marki Adina w... dawnym więzieniu. Inwestycja powstanie w Melbourne, na terenie Australii.

REKLAMA

Pomysł na wykorzystanie starego więzienia jako hotelu nie jest nowy. TFE zamierza wykonać go jednak w najwyższej możliwej jakości.

Więzienie Pentridge położone jest 8 km od centrum Melbourne. Po wielkiej modernizacji znajdzie się w nim 120 apartamentów oraz pokoi typu studio. Projekt architektoniczny więzienia zrealizuje pracownia Cox Architecture, znana m.in. z projektu Hepburn Spa w Victorii.

Pokoje to nie wszystkie "atrakcje" hotelu. W budynku powstanie restauracja, spa oraz 400 mkw. powierzchni konferencyjnej. Inwestor planuje również realizację basenu i sali gimnastycznej.

Oprócz już istniejącego budynku, TFE stworzy zupełnie nowy obiekt, w którym powstanie sześć kondygnacji mieszkaniowych.

Celem architektów, oprócz zmiany więzienia w nowoczesny hotel, ma być także oddanie ducha lokalnej tradycji oraz ukazanie historii Australii. 

W tym momencie inwestor nie zdradza dokładnych wizualizacji inwestycji. Dopiero rozpoczęły się prace koncepcyjne. Planowana data otwarcia budynku to 2020 roku. Obecnie TFE pozyskuje pozwolenia administracyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY