REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gemini Park Tychy projektu Vide Studio – już za rok otwarcie

  • Autor: Propertydesing.pl
  • 24 paź 2016 09:42
Gemini Park Tychy projektu Vide Studio  – już za rok otwarcie
Gemini Park Tychy fot. materiały prasowe

Prace przy budowie Gemini Park Tychy - centrum handlowego należącego do Gemini Holding toczą się zgodnie z harmonogramem. Do otwarcia nowoczesnego obiektu zaprojektowanego przez pracownię architektoniczną Vide Studio pozostał jeszcze rok.

REKLAMA

Gemini Park Tychy będzie trzecią z kolei inwestycją spółki Gemini Holding. Centrum zaplanowane zostało jako nowoczesny, wielkopowierzchniowy obiekt liczący 36 tys. mkw. GLA, który będzie dysponował parkingiem na ok. 1100 pojazdów. Będzie w nim funkcjonowało ponad 130 lokali handlowych, gastronomicznych oraz punktów usługowych. Budowa obiektu rozpoczęła się w styczniu b.r., a jej zakończenie planowane jest na jesień 2017. Inwestycja spełnia wymagania certyfikatu BREEAM, który jest jednym z najbardziej znaczących odznaczeń w Europie w zakresie projektowania, budowy, wydajności obiektów oraz komfortu ich użytkowania.

– Prace przy budowie Centrum Handlowego Gemini Park w Tychach postępują zgodnie z harmonogramem. Obecnie na ukończeniu jest konstrukcja żel-betowa obiektu, zaawansowane są  roboty nad montażem konstrukcji stalowej dachu. Zrealizowane są  wszystkie przekładki i zostały doprowadzone media do budynku – mówi Leszek Szklener, pełnomocnik ds. przygotowania inwestycji.  –  W najbliższym czasie będziemy kontynuować prace nad ukończeniem konstrukcji dachu, izolacji jego części oraz nad montażem  ścian zewnętrznych. Według harmonogramu w ciągu tygodnia rozpoczniemy  roboty związane z wewnętrznymi instalacjami: elektrycznymi i sanitarnymi – dodaje Szklener.

Projekt Gemini Park Tychy został stworzony przez pracownię architektoniczną Vide Studio. Generalnym wykonawcą obiektu pod względem budowlanym jest konsorcjum składające się z firm Trans-Ziem oraz Mostostal Zabrze GPBP. Za wynajem powierzchni handlowej odpowiedzialna jest międzynarodowa firma doradcza CBRE.

Gemini Park Tychy to najnowszy projekt krakowskiego dewelopera Gemini Holding, który śledząc rynkowe trendy dostrzegł zachodzące zmiany w modelu sprzedaży. Centrum handlowe Gemini Park w Tychach będzie jednym z pierwszych obiektów w Polsce zaprojektowanych z myślą o zastosowaniu technologii omnichannel, która jest uzgadniana z architektami i biurem projektowym. Gemini Holding, rozumiejąc potrzeby nie tylko klientów, ale również najemców, stara się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. W Gemini Park Tychy o powierzchni 36 tys. mkw. GLA, znajdzie się około 130 lokali handlowych, wśród których pojawią się zarówno znane marki, jak i lokalni przedsiębiorcy. Obiekt, zlokalizowany 3,5km od centrum Tychów, z interesującą ofertą rozrywkową oraz częścią usługową i gastronomiczną będzie sprzyjał rodzinnym zakupom. Otwarcie zaplanowano na jesień 2017 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY