REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gemini Park Tychy wpisze się w charakter miasta. To projekt Vide Studio

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 kwi 2016 11:54
Gemini Park Tychy wpisze się w charakter miasta. To projekt Vide Studio
Gemini Park Tychy, fot. Gemini Holding / Materiały prasowe

Trwają prace budowlane oraz proces certyfikacyjny BREEAM w Gemini Park Tychy, najnowszej inwestycji krakowskiego dewelopera Gemini Holding. Za projekt odpowiada pracownia Vide Studio. Pod względem architektonicznym obiekt będzie charakteryzował się interesującą koncepcją wizualną, dobrze wpisującą się w charakter miasta.

REKLAMA

- Budowa Gemini Park Tychy postępuje zgodnie z harmonogramem, a postępy w pracach nabrały tempa. Obecnie wykonywane są prace związane z robotami ziemnymi, zabezpieczeniem sieci, makroniwelacją terenu i budową fundamentów. W trakcie realizacji jest stan surowy, czyli etap najbardziej czasochłonny. – komentuje Michał Korolczuk, architekt nadzorujący projekt Gemini Park Tychy.

Budowa centrum handlowego rozpoczęła się wraz z początkiem 2016 roku i prace realizowane są zgodnie z harmonogramem. Gemini Park Tychy zostało zaplanowane jako nowoczesny, wielkopowierzchniowy obiekt handlowy z parkingiem na 1,1 tys. pojazdów liczący około 36 tys. mkw. powierzchni najmu, co z już istniejącą łączną powierzchnią handlowa na tym obszarze da około 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Będzie w nim funkcjonowało przeszło 130 lokali handlowych, gastronomicznych, punktów usługowych, które zapełnią zarówno znane i popularne sieci handlowe, jak i lokalni przedsiębiorcy, Lokalizacja centrum handlowego jest kluczowym czynnikiem wpływającym na powodzenie przedsięwzięcia. Inwestycja Gemini Park Tychy realizowana jest jako część koncepcji Power Center, co oznacza, że uzupełni ofertę handlowa znajdującą się w jej pobliżu. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu funkcjonują już Tesco, OBI, Saturn, a wybudowanie nowoczesnej galerii w naturalny sposób dopełni tę przestrzeń, tworząc power center o powierzchni 60 tys. mkw. GLA.

Projekt Gemini Park Tychy został stworzony przez pracownię architektoniczną Vide Studio. Pod względem architektonicznym obiekt będzie charakteryzował się interesującą koncepcją wizualną, dobrze wpisującą się w charakter miasta. Duża ilość przeszkleń zagwarantuje budynkowi wiele jasnego, dziennego światła, a pasaże będą szerokie i przestronne. Dzięki tym rozwiązaniom Gemini Park Tychy nawiąże wyglądem i charakterem do eleganckiej, śródmiejskiej ulicy handlowej. Gemini Park Tychy stara się o uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie bardzo dobrym. Jest to brytyjski system weryfikacyjny stworzony przez organizację BRE. 

- Nasza inwestycja spełnia wymagania dotyczące certyfikatu BREEAM, który jest jednym z najbardziej znaczących odznaczeń w Europie w zakresie projektowania, budowy, wydajności obiektów oraz komfortu ich użytkowania. By uzyskać zielony atest, Gemini Park Tychy zostało poddane ocenie asesorów BREEAM w 10 kategoriach, m.in.: zarządzanie, zużycie wody i energii świetlnej, transport i dostępność komunikacyjna, użyte materiały, czy innowacyjność. Wstępny audyt wskazuje na dużą szansę zdobycia certyfikatu z oceną na poziomie bardzo dobrym – dodaje Korolczuk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY