REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Generation Park na Woli - projektu JEMS Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 kwi 2014 13:16
Generation Park na Woli - projektu JEMS Architekci
Generation Park - powstanie przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, fot. Skanska
Generation Park na Woli - projektu JEMS Architekci
Generation Park na Woli - projektu JEMS Architekci
Generation Park na Woli - projektu JEMS Architekci

Działka, na której powstanie Generation Park, znajduje się w kwartale ulic Prostej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej. Biurowiec o łącznej powierzchni 80 tys. m kw. będzie sąsiadem Warsaw Spire, który powstaje po drugiej stronie ulicy Łuckiej. Tylko te dwa biurowce dadzą aż 180 tys. m kw. nowej powierzchni biurowej na warszawskiej Woli. Generation Park to najnowszy i zarazem największy projekt Skanska Property Poland. Projekt architektoniczny wykonali JEMS Architekci.

REKLAMA

Skanska posiada prawomocne warunki zabudowy dla kompleksu Generation Park przy rondzie Daszyńskiego, a obecnie ubiega się o pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie budowy powinno nastąpić w najbliższych miesiącach. Generalnym wykonawcą będzie Skanska S.A., która realizuje wszystkie projekty biurowe Skanska Property Poland. Planowany termin oddania pierwszego budynku do użytku to pierwszy kwartał 2016 r. Projekt architektoniczny wykonali JEMS Architekci.

Generation Park to najnowszy i największy projekt Skanska Property Poland, który powstanie na warszawskiej Woli tuż obok drugiej linii metra. Będzie to kompleks biurowy złożony z trzech budynków – najwyższy z nich sięgnie 140 m, 180 m z iglicą, - będzie miał 34 piętra. W sumie kompleks zaoferuje około 80 tys. m kw. powierzchni biurowej. Będzie tu mogło pracować nawet 10 000 osób - informują przedstawiciele firmy Skanska.

W garażu podziemnym znajdzie się miejsce dla 600 aut, parking dla rowerów oraz przebieralnie z prysznicami. - Mimo dużej skali projektu, Generation Park został pomyślany jako miejsce, w którym każdy będzie czuł się dobrze. Takie jest założenie projektu architektonicznego, który jest zarazem prosty i modernistyczny - mówią przedstawiciele JEMS Architekci.

Wizja przestrzeni publicznej

Budynki Generation Park będą rozplanowane w taki sposób, że pomiędzy nimi powstanie wewnętrzny zielony pasaż zapewniający pracownikom i okolicznym mieszkańcom możliwość spędzania wolnego czasu zarówno w tygodniu pracy, jak również w weekendy. Będą tu trawniki, drewniane pergole z pnącymi się roślinami i wygodne siedziska. Zostaną zainstalowane specjalne przezroczyste ekrany, które będą chroniły to miejsce przed wielkomiejskim hałasem, ale również przed wiatrem. Będzie to enklawa zieleni na postindustrialnej Woli. Powstanie w ten sposób miejsce spotkań nie tylko dla pracowników Generation Park i sąsiednich biurowców, ale także dla przechodniów i okolicznych mieszkańców. Skanska ma nadzieję, że będzie to dynamiczne serce okolicy, które będzie żyło również po tym, gdy w budynkach biurowych zgasną ostatnie światła.

Działka po dawnym IPN

Działka, na której powstanie Generation Park, znajduje się w kwartale ulic Prostej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej i ma łączną powierzchnię 13 000 m kw. Należąca do Skanska spółka GHN kupiła ją od firmy Ruch S.A. w 2012 roku. Na działce znajdował się zespół budynków magazynowych i biurowych. Ich rozbiórka rozpoczęła się w ubiegłym roku. Prace związane z rozbiórką ostatniego budynku (przy ul. Towarowej 28, dawny IPN) rozpoczęły się w połowie stycznia 2014 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY