REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ghelamco stawia na miastotwórcze inwestycje

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 gru 2016 09:54
Ghelamco stawia na miastotwórcze inwestycje
Plac Europejski w Warszawie, fot. materiały prasowe Ghelamco
Ghelamco stawia na miastotwórcze inwestycje
Ghelamco stawia na miastotwórcze inwestycje
Ghelamco stawia na miastotwórcze inwestycje
Ghelamco stawia na miastotwórcze inwestycje
Ghelamco stawia na miastotwórcze inwestycje

Ghelamco Poland kładzie coraz większy nacisk na działalność miastotwórczą. W ostatnich latach deweloper podjął się działań mających na celu pobudzenie zrównoważonego rozwoju miast.

REKLAMA

Wśród zrealizowanych inicjatyw znalazł się m.in. projekt Nowa Towarowa: pierwszy w Polsce projekt urbanistyczny o tak dużej skali, w którego powstanie zaangażowani są deweloperzy, władze miasta i organizacje pozarządowe. Nowa Towarowa to sposób myślenia o projektowaniu miasta uwzględniający wszystkich jego odbiorców. Ponadto Ghelamco stworzyło pl. Europejski w Warszawie i powołało do życia fundację „Sztuka w Mieście”.

Zaangażowanie w „Nową Towarową” wpisane jest w długofalową strategię Ghelamco. – Nowa Towarowa to jeden ze sztandarowych przykładów naszej miastotwórczej działalności. Zależy nam jednak, by idea ta była widoczna we wszystkich inicjatywach Ghelamco. Z niektórych z nich, jak plac Europejski czy fundacja „Sztuka w Mieście”, jesteśmy szczególnie dumni – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Udział w Nowej Towarowej jest naturalną konsekwencją działań podejmowanych przez Ghelamco, zakładających kreowanie projektów i przestrzeni, które tworzą wartościową i estetyczną tkankę miejską. – Miastotwórczość to jedna z najważniejszych misji, którą od lat realizujemy poprzez nasze inwestycje – mówi Jarosław Zagórski. – Idea ta jest dla nas szczególnie ważna w odniesieniu do okolic ronda Daszyńskiego w Warszawie, którego potencjał dostrzegliśmy jeszcze w połowie ubiegłej dekady, wznosząc tu pierwsze biurowce. Zapomniane kwartały ulic straszyły pustką i nikt wówczas nie myślał, że za kilkanaście lat miejsce to przeobrazi się w nowe biznesowe centrum Warszawy. Ukończona z sukcesem budowa Warsaw Spire wraz z pl. Europejskim zachęciła kolejnych inwestorów do realizacji projektów w tym rejonie. Dziś skrzyżowanie ulic Prostej i Towarowej stało się wielkim placem budowy zwiastującym ważne zmiany dla tej okolicy – zauważa Jarosław Zagórski. To dlatego Ghelamco zdecydowało się zainicjować powstanie swoistej platformy wymiany myśli jaką jest projekt Nowa Towarowa.

- Zamysłem projektu Nowa Towarowa było wypracowanie rozwiązań dla ulicy Towarowej, które uczynią tę przestrzeń przyjazną dla wszystkich jej użytkowników. Dzięki współpracy dwóch dużych deweloperów: Ghelamco i Skanska z władzami miasta, instytucjami kulturalnymi i organizacjami pozarządowymi oraz mieszkańcami, po blisko roku prac projektowych udało się stworzyć zbiór rekomendacji i wniosków, które nakreślają, jak powinien wyglądać ten rejon Warszawy – mówi Damian Kalita, koordynator projektu Nowa Towarowa.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY