REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Giżycko zyska nową piaszczystą plażę

  • Autor: PAP
  • 16 lis 2016 14:30
fot. pixabay.com

Do końca kwietnia 2017 r. nad jeziorem Niegocin w Giżycku powstanie nowa piaszczysta plaża - poinformował  burmistrz tego miasta Wojciech Iwaszkiewicz. Tam, gdzie teraz jest kąpielisko będą nowe zejścia do wody i znikną brzydkie, betonowe umocnienia.

REKLAMA

"Wykonawca, którego wybierzemy w przetargu, będzie zobowiązany zakończyć inwestycję do końca kwietnia tak, by na majowy weekend, kiedy to zwykle na Mazurach zaczyna się sezon, plaża była już gotowa" - podkreślił burmistrz.

Nowa plaża powstanie w miejscu obecnego kąpieliska miejskiego, które od lat było porośnięte trawą, zaniedbane. Wiele lokalnych środowisk związanych z branżą turystyczną od dawna podkreślało konieczność zbudowania porządnej plaży nad Niegocinem, ponieważ w Giżycku nie ma innego dużego kąpieliska.

Koszt wykonania tej inwestycji nie jest znany; będzie zależał od ceny zaproponowanej przez potencjalnych wykonawców. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w grudniu.

Iwaszkiewicz w rozmowie z PAP przyznał, że budowa piaszczystej plaży oraz zejść to pierwszy etap modernizacji kąpieliska. Dalsze etapy (tj. zagospodarowanie terenów leżących dalej od wody) będą realizowane w latach 2017-18.

Giżycko w ostatnich latach zmodernizowało porty dla żeglarzy, a prywatni inwestorzy zbudowali przystanie na Niegocinie i sąsiednim Kisajnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY