REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gotowy Business Garden w Poznaniu od Ahlqvist & Almqvist Arkitekter

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 kwi 2015 12:30
Gotowy Business Garden w Poznaniu od Ahlqvist & Almqvist Arkitekter
Gotowy Business Garden w Poznaniu od Ahlqvist & Almqvist Arkitekter
Gotowy Business Garden w Poznaniu od Ahlqvist & Almqvist Arkitekter

Pierwszy etap kompleksu biurowego Business Garden w Poznaniu został zakończony. Projekt architektoniczny biurowców powstał w pracowni Ahlqvist & Almqvist Arkitekter oraz Arcade Polska.

REKLAMA

Business Garden, zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Bułgarskiej na poznańskim Marcelinie, jest jednym z trzech parków biznesowych realizowanych pod tą marką przez Vastint w Polsce. Nowo wybudowany kompleks wyróżnia się charakterystyczną kameralną zabudową, dużym udziałem terenów zielonych i rozwiązaniami zapewniającymi komfortowe środowisko pracy. Do użytku oddano pierwsze cztery z dziewięciu planowanych budynków o całkowitej powierzchni najmu 42 tys. mkw.

Oprócz przestrzeni biurowych, w kompleksie oferowanych będzie szereg usług wspierających biznes, m.in. sale konferencyjne oraz udogodnień dla pracowników, np. poczta, bank, pralnia i kantyna. Kolejne usługi, jak chociażby przedszkole i placówka medyczna, będą otwierane na życzenie najemców.

Kluczowe rozwiązania budowlane i techniczne nowo wybudowanego kompleksu gwarantują użytkownikom doskonałe warunki pracy, a także zapewniają optymalizację kosztów w okresie eksploatacji budynków, przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnych oddziaływań na środowisko. Projekt otrzymał pre-certyfikację LEED Gold, jednakże, intencją dewelopera jest uzyskanie ostatecznej certyfikacji na poziomie wyższym, tj. platynowym.

Kompleks znakomicie wpisuje się w realizację przyjętej przez miasto Poznań strategii rozwoju Marcelina poprzez wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej aglomeracji oraz wzmacnianie jego pozycji jako centrum usług wyższego rzędu.

Inwestorem i deweloperem projektu jest spółka Vastint Poland, należącą do Property Division Grupy Inter IKEA. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Ahlqvist & Almqvist Arkitekter oraz Arcade Polska, natomiast generalnym wykonawcą kompleksu była firma PORR (Polska).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY