REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gra miejska i festiwal street art. Widzimy się na mieście?

  • Autor: Properydesign.pl
  • 13 lip 2017 11:02
Gra miejska i festiwal street art. Widzimy się na mieście?
fot. mat. prasowe

15 lipca startuje gra miejska organizowana przez Kolektyw Forum na obszarze Głównego i Starego Miasta. Temat przewodni pod hasłem #widzimysięnamieście to życie uliczne miasta, jego mieszkańców i gości, w kontekstach miejsc, postaci, emocji i sztuki „z przymrużeniem oka”: akcentując atrakcyjność i różnorodność codzienności życia w mieście, jednocześnie podkreślając charakterystyczne dla gdańszczan umiłowanie wolności, swobody i otwartości.

REKLAMA

Celem gry jest dobra zabawa, okraszona odkrywaniem smaczków i ciekawostek związanych z miastem. Gra toczy się wokół 14 wybranych miejsc - mostków, baszt, bram i targów - oraz postaci, charakterystycznych dla Gdańska. Na trasie Gracze spotkają Heweliusza, Fahrenheita, Panienkę z okienka, bogów Neptuna i Merkurego, Lwy gdańskie i Baby Pruskie.

Start mieści się w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39, gdzie gracze otrzymują wydrukowaną mapę z oznaczonymi miejscami. Miejscom przypisane są zadania w formie pytania/zagadki, a podpowiedzi gracze muszą szukać na dedykowanym zabawie profilu na Facebooku: facebook.com/kolektywforum.

Grze miejskiej towarzyszy Festiwal Street Art’u - znakomici artyści zrzeszeni w Kolektyw Forum stworzyli cztery instalacje przestrzenne, które gracze będą mieli okazję poznać na trasie gry.

14 lipca odbędzie się inaugurujący wydarzenie happening artystyczny: artyści Tomasz Górnicki, NeSpoon, Monstfur, SC Szymon i Seikon będą instalować dzieła sztuki na żywo, jednocześnie w kilku miejscach w Gdańsku: na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego, na elewacji Hotelu Hilton, na terenie Filharmonii Bałtyckiej oraz w okolicach Złotej Bramy. Po zapadnięciu zmroku instalacje zostaną oświetlone i na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego spotkać będzie można artystów, entuzjastów i przyjaciół Kolektywu Forum.

Wydarzenie organizowane jest przez centrum rozrywkowo-handlowe Forum Gdańsk i Miasto Gdańsk pod Patronatem Prezydenta Pawła Adamowicza, partneruje mu Teatr Szekspirowski, Filharmonia Bałtycka, Instytut Kultury Miejskiej i Hotel Hilton. Kuratelę artystyczną nad festiwalem street art sprawuje Your Art Maison Gallery. Wydarzenie realizuje gdańska agencja kreatywna 2Pi Group.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY