REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Griffin Group na tzw. Serku Wolskim postawi centrum biurowo-handlowe

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 sty 2015 09:58
Griffin Group wybuduje na "Serku Wolskim" centrum biurowo-usługowe, fot. Fotolia

Potężna transakcja na warszawskim rynku nieruchomości. Słynna działka tzw. Serek Wolski w wyniku umowy zamiany nieruchomości trafiła w ręce Griffin Group. Teren zostanie przeznaczony pod budowę kompleksu biurowo-usługowego, którego koncepcja już powstaje.

REKLAMA

W wyniku umowy zamiany nieruchomości działka u zbiegu ulic Towarowej i Wolskiej w Warszawie o powierzchni ponad 0,8 ha weszła w skład portfolio Griffin Group. Dotychczasowy właściciel tego terenu, Parafia Ewangelicko - Augsburska Św. Trójcy w zamian otrzymała od Griffina dwa budynki. Są to biurowiec Prima Court przy ul. Nowogrodzkiej 68 w Warszawie i kamienica we Wrocławiu  zlokalizowana przy ul. Rynek 50. 

Ta nietypowa transakcja jest wynikiem konkursu ofert ogłoszonego publicznie w czerwcu 2013 roku przez Parafię św. Trójcy na zamianę, zagospodarowanie lub sprzedaż dwóch działek o łącznej powierzchni ponad 0,8 ha. Do konkursu przystąpił Griffin, który wcześniej od hiszpańskiej firmy Harmonia Gruppo kupił sąsiadujący z terenami Parafii grunt o powierzchni 1500 mkw. Po ponad roku od ogłoszenia konkursu oferta Griffina została uznana za najkorzystniejszą.

 - Transakcje wymiany nieruchomości zdarzają się na rynku niezwykle rzadko, a na taką skalę prawie w ogóle - nadmienia Piotr Fijołek, Partner w Griffin Real Estate.

Wraz z gruntem przejętym wcześniej od Harmonia Gruppo, Griffin będzie posiadał ok. 1 ha powierzchni u zbiegu ulic Towarowej i Wolskiej. Działka zostanie przeznaczona pod budowę kompleksu biurowo-usługowego, którego koncepcja już powstaje. Griffin planuje zrealizować tą inwestycję we współpracy ze Skanska Property Poland. To doświadczony na rynku polskim deweloper przyjaznych środowisku i użytkownikom zielonych budynków biurowych. Skanska wniesie unikatowe know-how do projektu zagospodarowania wolskiej parceli. - To bardzo ciekawy teren, naszą ambicją jest stworzenie kompleksu dobrze komponującego się z tą częścią miasta, a jednocześnie służącego biznesowi i okolicznym mieszkańcom – mówi Krzysztof Wilczek, dyrektor regionu w Skanska Property Poland.

Przejęcie "Serka Wolskiego" to kolejna transakcja Griffina w rejonie ulicy Towarowej. Wcześniej inwestor stał się właścicielem terenu centrum handlowego przy ul. Towarowej 22 oraz sąsiadujących z nim działek, o łącznej powierzchni ponad 6,2 ha. Tym samym firma dysponuje obecnie jedną z największych możliwych do komercyjnego wykorzystania powierzchni w tzw. biznesowym centrum stolicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY