Grupa 5 Architekci z GGP Architekci zmienią zabytkową Aptekę LichtsonaPropertydesign.pl / Dziennik Wschodni - 16-04-2015 10:07


Zabytkowa kamienica przy rynku w Kazimierzu Dolnym zostanie przebudowana i zyska nadbudowę. Projekt powstał we współpracy Grupy 5 Architekci z pracownią GGP Architekci. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku - donosi Dziennik Wschodni.

Pierwszy obiekt w miejscu obecnej kamienicy powstał prawdopodobnie ok. 1618 r. Do początku wieku XX obiekt był kilkukrotnie przebudowywany tracąc portyk ale zachowując bryłę zewnętrzną. Obecny wygląd oraz podział kamienica uzyskała po roku 1922 r.

W kamienicy znajdą się mieszkania wielopokojowe do wynajęcia z lokalem użytkowym o funkcji restauracyjnej. Architekci z Grupy 5 Architekci przyjęli zasadę aby w maksymalnym stopniu zachować istniejącą tkankę budynku.

Projekt uzyskał wszystkie wymagane prawem zgody budowlane, w szczególności pozwolenie na wykonanie robót budowlanych przy zabytku wydane przez Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz pozwolenie na budowę wydane przez Starostwo Powiatowe w Puławach.

Prace potrwają około półtora roku - informuje Dziennik Wschodni.

Inwestor: prywatny
Projekt: 2008-2014
Powierzchnia użytkowa: 1,2 tys. mkw.
Realizacja: 2015 – 2016
Autorzy: Grupa 5 Architekci, Roman Dziedziejko, Mikołaj Kadłubowski, Michał Leszczyński, Krzysztof Mycielski, Rafał Zelent, współpraca autorska: pracownia GPP Architekci.