REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Grupa 5 szykuje projekt, który zmieni oblicze Gdańska

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 cze 2017 10:23
Grupa 5 szykuje projekt, który zmieni oblicze Gdańska
Tryton Business House

Ruszyły prace projektowe nad nowym kompleksem biurowym w Gdańsku. Inwestor, Echo Investment, do zadania wybrał Grupa 5 Architekci.

REKLAMA

Nowa inwestycja ma powstać na terenie Młodego Miasta, przy Europejskim Centrum Solidarności i ul. ks. Jerzego Popiełuszki.

W tym momencie projekt jest na etapie przygotowania. Zgodnie z obecnymi założeniami powstaną dwa budynki biurowe o powierzchni 14,3 oraz 15,8 tys. mkw. Inwestycja zajmie działkę o powierzchni 0,85 ha.

Wstępne plany zakładają rozpoczęcie budowy wiosną 2018 roku. Budowa potrwa kilkanaście miesięcy - projekt ma być otwarty w III kwartale 2019 roku. W tym momencie Echo nie wystąpiło jeszcze o pozwolenie na budowę projektu.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku Echo zakończyło budowę projektu Tryton Business House. To biurowiec zlokalizowany w jednym z najbardziej charakterystycznych punktów Gdańska, przy skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Wałów Piastowskich. Składa się z 11-kondygnacyjnej wieży oraz dwóch niższych 6 – kondygnacyjnych budynków. Łącznie mają one 23,7 tys. mkw. powierzchni najmu, które zajmuje m.in. Intel, PGS Software, Eltel Networks czy EY. Inwestycja już zmieniła właściciela. Projekt przejęło Echo Polska Properties.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY