REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hala Banacha w nowej odsłonie

  • Autor: UM Warszawa
  • 03 gru 2014 15:22
Hala Banacha w nowej odsłonie
Zmodernizowany bazar Banacha, fot. R. Motyl
Hala Banacha w nowej odsłonie
Hala Banacha w nowej odsłonie
Hala Banacha w nowej odsłonie

Na początku 2015 r. zakończy się budowa przyjaznej kupcom i ich klientom przestrzeni do handlu spożywczego w Warszawie. Hala Banacha przy ul. Grójeckiej zyska nowy wygląd. Projekt architektoniczny obiektu opracowała pracownia JEMS Architekci.

REKLAMA

Inwestycja składa się z hali targowej o powierzchni ok. 2,5 tys. mkw. oraz placu targowego. W hali przewidziane są otwarte i półotwarte boksy handlowe oraz zamknięte pawilony. Do budynku hali przylega zewnętrzny plac targowy z 42 miejscami do handlu bezpośredniego z samochodów. Koszt inwestycji to ponad 22 mln złotych.

Dotychczasowi kupcy z hali byli włączeni w proces organizowania nowej przestrzeni. Na ich wniosek zostały zamówione dodatkowe pawilony dla targowiska zastępczego, wprowadzone też zostały zmiany w projekcie nowej hali by stworzyć optymalną przestrzeń do prowadzenia handlu.

Blisko połowa warszawiaków deklaruje, że drobne zakupy robi zazwyczaj na bazarze. Warszawa od 2006 podejmuje działania, dzięki którym kupcy mogą pracować legalnie, a miejska przestrzeń staje się estetyczna i uporządkowana.

Ochota już za parę miesięcy zyska nowoczesną halę targową, kolejny kawałek uporządkowanej przestrzeni miejskiej, a zarazem wygodne miejsce do robienia codziennych zakupów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY