REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hala Gliwice – nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt

  • Autor: UM Gliwice
  • 16 sty 2015 10:22

W rejonie ulic Akademickiej i Kujawskiej, tuż przy budowanej Drogowej Trasie Średnicowej, powstaje hala widowiskowo-sportowa Gliwice na co najmniej 15 tys. widzów.

REKLAMA

W Hali Gliwice od połowy 2016 roku mają odbywać się koncerty, targi, kongresy i zawody sportowe rangi krajowej, europejskiej i światowej.

Jak postępują prace przy budowie obiektu? Widoczna z zewnątrz czterokondygnacyjna konstrukcja hali głównej jest gotowa.

Jak informuje gliwicki magistrat, na parterze hali głównej trwają prace wykończeniowe związane z wylewaniem posadzki i układaniem podposadzkowej instalacji sanitarnej. Zakończono już montaż izolacji termicznej przyziemia. Na trzech poziomach hali (parkingu, wejścia i loż VIP) trwa wznoszenie ścianek murowanych z bloczków „silka”.

Funkcję zaplecza hali głównej, służącego do ćwiczeń i rozgrzewek przed zawodami i meczami, pełni trzypiętrowa hala treningowa. Ta część kompleksu ma już gotową konstrukcję trybun i dachu.

Projekt hali, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i przestrzennym, nawiązuje do współczesnych tendencji w kształtowaniu obiektu sportowo-widowiskowego. W skład hali widowiskowo-sportowej Gliwice wchodzą: hala główna, hala treningowa, centrum SPA, zewnętrzny garaż wielopoziomowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY