REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hala Gwardii tuż przed otwarciem. Czy powstanie nowe handlowe serce Warszawy?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 wrz 2017 14:15
fot. Shutterstock/ Michael Wende

W Hali Gwardii w Warszawie trwają ostatnie przygotowania do wielkiego otwarcia. Już wiemy, że obiekt otworzy swoje podwoje dla warszawiaków 29 września br.

REKLAMA

29 września br. na nowo będzie można poznać Halę Gwardii. W samym sercu Warszawy, w budynku znajdującym się za Halą Mirowską do odkrycia będzie targ pełen regionalnych produktów oraz liczne restauracje. W wielkiej, wspólnej jadalni można będzie spróbować specjałów przygotowywanych na żywo przez  kucharzy.

Nowe miejsce na zakupowej i kulinarnej mapie Warszawy ma odwoływać się do historii oraz czerpać inspiracje z innych podobnych obiektów na świecie, które łączą ze sobą rolę targu i miejsca kulturalno – integracyjnego, takich jak lizbońskie Mercado de Ribera czy Mercado Boqueria w Barcelonie.

Hala Mirowska i Hala Gwardii wybudowane w latach 1899-1901 stały się na długo największymi obiektami handlowymi w Warszawie. Nową wizualną stronę aranżacji Hali Gwardii opracował Włodzimierz Mucha z pracowni Bulanda, Mucha Architekci. Do współpracy zaprosił swoją córkę - Anitę Muchę, architekt specjalizującą się w retail designingu.

Przeczytaj więcej o projekcie

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY