REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hampton by Hilton Warsaw z nagrodą

  • Autor: propertydesign.pl
  • 03 mar 2014 14:57
Hampton by Hilton Warsaw z nagrodą
fot. Hampton by Hilton Warsaw City Centre

Nowy hotel Hampton by Hilton Warsaw City Centre jeszcze przed oficjalnym otwarciem otrzymał nagrodę CEE Green Building Awards.

REKLAMA

Certyfikat LEED ‘Gold' Application In Process został przyznany hotelowi Hampton by Hilton Warsaw City Centre za jego energooszczędność oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii i materiałów przyjaznych dla środowiska. O nagrodę CEE Green Building Awards mogą ubiegać się inwestycje z Europy Środkowej i Wschodniej posiadające lub starające się o certyfikaty BREEAM lub LEED.

Hotel wyróżnia niskie zużycie energii i wody, oraz zredukowany spływ wody deszczowej. Budynek eksploatuje 40 proc. mniej energii w porównaniu do standardu ASHRAE 90.1 - 2007 (norma amerykańska). Zastosowano w nim także wysoko wydajne armatury, zmniejszające zużycie wody bieżącej o 40 proc. w porównaniu do standardowej armatury. Projektantom udało się również zredukować spływ wody deszczowej o 80 proc. w stosunku do obecnych warunków przy ulicy Wspólnej 72.

System LEED służy do oceny w jaki sposób obiekty budowlane wpływają na środowisko naturalne. Podczas obrad, grupa niezależnych ekspertów bada m.in.: usytuowanie budynku, zużycie energii elektrycznej i wody, jakość powietrza wewnątrz budynku, innowacyjność projektu oraz wpływ wybranych rozwiązań architektonicznych na środowisko naturalne. Na podstawie zdobytych punktów we wszystkich kategoriach, przyznawany jest jeden z trzech certyfikatów LEED: Srebrny, Złoty lub Platynowy.

Hampton by Hilton Warsaw City Centre będzie największym hotelem tej marki w całej Europie. Budynek mieści się w samym centrum miasta przy ul. Wspólnej 72. Na 17 kondygnacjach hotelu znajduje się 300 pokoi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY