REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

HB Reavis buduje biurowiec w londyńskim City

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 lip 2014 16:39
HB Reavis buduje biurowiec w londyńskim City
Pierwsza inwestycja HB Reavis w Wielkiej Brytanii powstaje w prestiżowej dzielnicy City
HB Reavis buduje biurowiec w londyńskim City
HB Reavis buduje biurowiec w londyńskim City
HB Reavis buduje biurowiec w londyńskim City

Pierwsza inwestycja HB Reavis w Wielkiej Brytanii powstaje w prestiżowej dzielnicy City, w samym sercu Londynu, przy 33 King William Street. Nowy biurowiec zaprojektowała pracownia John Robertson Architects.

REKLAMA

Z końcem czerwca rozpoczęła się rozbiórka budynku, który dotychczas stał na działce przejętej przez słowackiego dewelopera. Prace rozbiórkowe prowadzi firma Erith. Nowy biurowiec zaprojektowała pracownia John Robertson Architects.

Realizacja nowoczesnego biurowca klasy A o powierzchni ponad 21 000 mkw. zostanie sfinansowana z kapitału własnego HB Reavis. Prace budowlane rozpoczną się w pierwszej połowie przyszłego roku, a zakończenie inwestycji planowane jest na drugie półrocze 2016 r. Spółce HB Reavis doradza agencja CORE. Za wynajem powierzchni biurowej w powstającym budynku odpowiadają konsultanci z Deloitte Real Estate i Knight Frank.

Uwagę zwraca projekt budynku, w tym w pełni przeszklona recepcja o wysokości dwóch kondygnacji i powierzchni co najmniej 370 mkw. Rozwiązania, które zastosowano planując układ biurowca, zapewniają nie tylko dostęp do światła dziennego, ale również maksymalną efektywność wykorzystania przestrzeni zarówno w przypadku aranżacji typu "open space", jak i przy podziale na niezależne pokoje.

Do dyspozycji najemców biurowca oddany zostanie ogród dachowy o powierzchni ponad
1000 mkw., z którego będzie roztaczał się widok na wieżowiec The Shard, Tamizę, Katedrę Św. Pawła, Bank of England i London Bridge. Dzięki dobrej lokalizacji obiektu, w samym centrum Londynu, pracownicy będą mieli możliwość skorzystania z oferty ponad 200 restauracji, barów i hoteli mieszczących się w zasięgu zaledwie kilkuminutowego spaceru.

Inwestycja przy 33 King William Street to pierwsza zapowiedź planowanej ekspansji
HB Reavis na londyńskim rynku biurowym. Spółka aktywnie poszukuje kolejnych lokalizacji, na których mogłaby rozpocząć realizację swoich projektów. 

- Początek prac rozbiórkowych to dla naszego zespołu moment kluczowy. Niecierpliwie czekamy na rozpoczęcie budowy. Realizując ten projekt wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie deweloperskie i jesteśmy przekonani, że stworzymy najwyższej jakości przestrzeń biurową w niezwykle popularnej lokalizacji - powiedział Tomaš Jurdák, Dyrektor HB Reavis UK.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY