REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Historyczny certyfikat dla węgierskiego biurowca

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 28 lip 2015 12:58
Historyczny certyfikat dla węgierskiego biurowca
Váci Corner Offices
Historyczny certyfikat dla węgierskiego biurowca
Historyczny certyfikat dla węgierskiego biurowca
Historyczny certyfikat dla węgierskiego biurowca
Historyczny certyfikat dla węgierskiego biurowca

Pierwszy projekt HB Reavis na Węgrzech, ukończony w 2014 r. Váci Corner Offices, otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent”. To pierwszy węgierski budynek biurowy uhonorowany tak wysoką oceną w ramach certyfikacji BREEAM.

REKLAMA

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) jest obecnie jedną z najpowszechniej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich oddziaływania na środowisko. Projekty oceniane są w 10 różnych kategoriach, w każdej z nich muszą spełniać od 4 do 9 kryteriów. Metoda ustanowiona przez Grupę Building Research Establishment (BRE) z Wielkiej Brytanii uwzględnia różnorodne aspekty związane z zużyciem energii, gospodarką wodną, gospodarką odpadami, jakością wykorzystanych materiałów oraz podejściem do zrównoważonego budownictwa.

Váci Corner Offices otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent" z oceną 73.4%, stając się tym samym najbardziej przyjaznym środowisku budynkiem spośród wszystkich projektów certyfikowanych przez BRE Group na Węgrzech. Jako jedyna inwestycja w kraju uzyskał tak wysokie noty już po zakończeniu budowy.

Kluczem do sukcesu Váci Corner Offices jest wysoka jakość materiałów wykorzystanych w konstrukcji tego dziewięciopiętrowego biurowca, jak również zastosowanie najnowszych technologii i proekologicznych rozwiązań. Projekt budynku zapewnia zerową emisję dwutlenku węgla, wykorzystanie wody deszczowej, recykling oraz dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a zastosowane systemy wentylacji nie emitują żadnych zanieczyszczeń.

Najemcy Váci Corner Offices mają do dyspozycji dziewięć wind oświetlanych lampami LED i wyposażonych w nowoczesny napęd i system odzyskiwania energii z hamowania, co oznacza roczne zmniejszenie zużycia energii o niemal 50% w stosunku do tradycyjnych wind. Dodatkowe punkty w procesie certyfikacji zapewniło biurowcowi jego usytuowanie. Inwestycja znajduje się bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Forgách, w samym sercu dzielnicy Váci, jednej z najważniejszych lokalizacji biznesowych Budapesztu. Można tu z łatwością dotrzeć zarówno metrem, jak i innymi środkami komunikacji. Pracownicy przyjeżdżający do biura na rowerze mają do dyspozycji uchwyty na swoje jednoślady, a także natryski i szafki znajdujące się na poziomie parkingu samochodowego.

- To, że budynek Váci Corner Offices jest jedyną węgierską inwestycją odznaczoną tak prestiżowym międzynarodowym certyfikatem jest najlepszym dowodem na to, jak bardzo zależy nam na przyjaznych środowisku rozwiązaniach. Przykładamy do tej kwestii ogromną wagę zarówno na etapie projektu, jak i budowy. Chcieliśmy stworzyć biurowiec oferujący komfortowe warunki pracy dla najemców, przy jednoczesnej minimalizacji szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Głęboko wierzymy, że przyszłość należy do zrównoważonego budownictwa i proekologicznych rozwiązań, które przy okazji sprawiają, że praca w takim miejscu staje się przyjemniejsza - powiedział Zoltán Radnóty, prezes zarządu HB Reavis Węgry.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY