REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hotel Alto według projektu MOIA oficjalnie otwarty

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 lut 2015 10:25
Hotel Alto według projektu MOIA oficjalnie otwarty
Strefa Widelca w Alto, fot. Hotel Alto
Hotel Alto według projektu MOIA oficjalnie otwarty
Hotel Alto według projektu MOIA oficjalnie otwarty
Hotel Alto według projektu MOIA oficjalnie otwarty
Hotel Alto według projektu MOIA oficjalnie otwarty
Hotel Alto według projektu MOIA oficjalnie otwarty
Hotel Alto według projektu MOIA oficjalnie otwarty

Alto to nowoczesny hotel w Żorach, którego wnętrza zaprojektowano według najnowszych trendów kolorystycznych, meblarskich i designerskich. Projekt przygotowała Katarzyna Miernik-Staszelis z firmy MOIA.

REKLAMA

Hotel Alto oferuje 108 miejsc noclegowych w 54 specjalnie wyciszonych pokojach, designerską Strefę Widelca i specjalną Strefę Odpoczynku z wygodnymi kanapami i dużym TV. Hotel został też przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Projekt wnętrz przygotowała architekt Katarzyna Miernik-Staszelis z firmy MOIA. Projekt architektoniczny hotelu wykonała firma Konsorcjum Smart Concept.

Hotel powstał w Żorach, które zlokalizowane są w aglomeracji śląskiej i są miastem z dobrze rozwiniętą infrastrukturą przemysłową. 19 lutego br. został oficjalnie otwarty.

- Alto w Żorach jest pierwszym hotelem docelowej sieci hoteli w Polsce. W ciągu kilku najbliższych lat chcielibyśmy zbudować kolejne obiekty tej marki i stać się liderem na lokalnych rynkach hotelowych średniej wielkości miast – mówi Artur Hajduk, Prezes Alto Hotels.

Struktura i strefy w hotelu

Pokoje

Alto dysponuje 54 pokojami, które zaprojektowane zostały według najnowszych trendów hotelowych. Dominuje w nich oryginalna kolorystyka i klimatyczne oświetlenie. W pokojach znajdują się wygodne łóżka, specjalna strefa do pracy oraz miejsce na bagaże. Zamontowane zostały także nowoczesne i duże SmartTV. Pokoje mają też specjalnie wyciszone ściany. W łazienkach natomiast zaprojektowano bardzo przestronny i duży prysznic. Wszystkie elementy wyposażenia pokoju oraz jego ergonomiczność zostały wcześniej dokładnie przetestowane w specjalnie w tym celu zbudowanych 3 pokojach testowych.

- Zbudowaliśmy pokoje testowe, aby mieć pewność, że wszystkie elementy, które zaprojektowaliśmy będą w pełni użyteczne i komfortowe dla naszych gości. Sprawdziliśmy każdy szczegół: wygodę łóżek, funkcjonalność oświetlenia, ergonomiczność mebli, jakość kosmetyków i przestrzeń w łazience. Pokoje testowane były przez kilkunastu pracowników, którzy zgłaszali nam swoje uwagi. Zebrane opinie pomogły nam wprowadzić odpowiednie zmiany w ostatecznym wyglądzie pokoju – mówi Artur Hajduk, Prezes Alto Hotels. 

Struktura pokojów została uproszczona. Do dyspozycji gości są tylko 2 typy pokojów tzw. double z łóżkiem małżeńskim lub Twin z 2 rozdzielnymi łóżkami. Oba pokoje można będzie kupić także do pojedynczego wykorzystania. Nie zapomniano też o rodzinach z dziećmi. Do ich dyspozycji przygotowane zostały  specjalne „pokoje rodzinne”. 

- Nasze pokoje to esencja ergonomiczności połączona z optymalnym wykorzystaniem przestrzeni. Gości z pewnością zaskoczy energetyczny design, specjalnie dobrane oświetlenie i elegancka prostota. Wszystkie te elementy wpłyną naszym zdaniem na poczucie pełnego komfortu wśród gości – mówi Artur Hajduk, Prezes Alto Hotels.

Strefa Self check-in

Na parterze zlokalizowana jest strefa zameldowania, tzw. Self Check-in. Jest to specjalne stanowisko z dotykowym ekranem i systemem meldowania do hotelu. Wszystko zaprojektowane zostało w sposób intuicyjny i prosty. Przy strefie Self Check-in Gość proszony jest przez system o wprowadzenie numeru z potwierdzenia rezerwacji, który otrzymał ze strony domowej Alto lub z innego systemu rezerwacyjnego, z którego korzystał.   

Strefa Odpoczynku

Na parterze zaplanowano również Strefę Odpoczynku z wygodnymi kanapami i dużym telewizorem. Dodatkowo dla gości zainstalowana została konsola do gier, a miłośnicy książek mogą skorzystać z „biblioteczki” Alto. 

Ciekawostki

3 pokoje testowe wybudowane przed otworzeniem obiektu

150 ton zbrojenia = 125 km prętów zbrojeniowych

800 m3 betonu (czyli 800 000 litrów)

1300 m3 wywiezionej ziemi

9 miesięcy i 6 dni trwały prace budowlane

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY