REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hotel Europejski - pięć gwiazdek to za mało

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 06 paź 2016 09:00
Hotel Europejski - pięć gwiazdek to za mało
Hotel Europejski

Stworzenie oferty, jakiej w Polsce jeszcze nie było - to cel firmy H.E.S.A., inwestora hotelu Europejskiego w Warszawie. Ta spektakularna inwestycja ma zawalczyć o serca i portfele najbogatszych oraz najbardziej wymagających gości. Jak zapowiadają w rozmowie z Propertydesign.pl przedstawiciele spółki, budynek odzyska nie tylko historyczną rolę, ale i zacznie pełnić funkcję miejsca otwartego dla warszawiaków.

REKLAMA

Hotel Europejski, stworzony przez Henryka Marconiego w połowie XIX wieku, był jednym z najbardziej nowoczesnych hoteli w Europie. Z biegiem lat tracił na świetności. Działał do 2005 roku, kiedy to powrócił do spadkobierców prywatnych właścicieli. Obecnie budynek należy do spółki HESA, w której 2/3 udziałów przejął fundusz Takami. Wraz z napływem środków finansowych zaczęły się prace. Ich start wyznaczono na 2013 rok. Koniec? 2017 rok. Operatorem hotelu będzie firma Raffles, która specjalizuje się w zarządzaniu wyjątkowymi projektami.

- Założeniem właścicieli Hotelu Europejskiego, spółki H.E.S.A, jest przywrócenie budynkowi jego historycznej roli: wyjątkowego punktu spotkao kultury, sztuki i biznesu, miejsca otwartego dla warszawiaków - tłumaczą przedstawiciele inwestora.

Jak dodają, projekt wnętrz i samo wyposażenie pokoi ma być związane z Polską. - Tak aby każdy z gości odwiedzających hotel, nie miał wątpliwości, że znajduje się w miejscu z niepowtarzalnym, warszawskim charakterem - dodają.

W hotelu powstaną 103 apartamenty. Oprócz tego nowoczesna powierzchnia gastronomiczna, część biurowa i handlowa z luksusowymi butikami.

Ważną częścią hotelu ma być również kolekcja dzieł sztuki polskich artystów. W tym momencie planowana jest liczba aż 500 prac. Zawisną one w pomieszczeniach hotelowych.

 Za obecne prace architektoniczne odpowiada biuro SUD Architekt Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY