REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hotel Holiday Inn powstanie w jednej z najciekawszej części Gdańska

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 cze 2016 11:49
Hotel Holiday Inn powstanie w jednej z najciekawszej części Gdańska
fot. Materiały prasowe Immobel
Hotel Holiday Inn powstanie w jednej z najciekawszej części Gdańska
Hotel Holiday Inn powstanie w jednej z najciekawszej części Gdańska
Hotel Holiday Inn powstanie w jednej z najciekawszej części Gdańska
Hotel Holiday Inn powstanie w jednej z najciekawszej części Gdańska

Na północnym cyplu Wyspy Spichrzów powstanie nowy hotel pod szyldem Holiday Inn. Projekt przygotowany przez pracownię RKW, architektonicznie odwołuje się do zabudowy Głównego i Starego Miasta, lecz został wzbogacony o współczesną formę. Budowa hotelu ma ruszyć pod koniec tego roku.

REKLAMA

Granaria Development Gdańsk podpisała umowę na budowę hotelu, który planowany jest na północnym cyplu Wyspy Spichrzów. Na partnera tej inwestycji wybrano UBM.

- Jednym z ważniejszych etapów zabudowy pierwszego kwartału Wyspy Spichrzów jest budowa hotelu, atrakcyjnego nie tylko dla turystów, ale także dla mieszkańców Gdańska. Jest to przedsięwzięcie bardzo złożone. Firmy realizujące takie projekty specjalizują się nie tylko w sztuce budowlanej, ale także w późniejszej eksploatacji hotelu - zaznacza Bartłomiej Hofman, prezes zarządu Immobel Poland. Granaria od początku planowała pozyskać wiarygodnego partnera. Prowadziliśmy rozmowy z sześcioma firmami, zainteresowanymi budową hotelu. Zdecydowaliśmy się na współpracę z UBM - dodaje.

UBM Polska to firma deweloperska o austriackich korzeniach. W Polsce funkcjonuje od 1993 roku i w tym czasie zrealizowała szereg inwestycji głównie komercyjnych, wśród nich m.in.: nowoczesny park biurowy Poleczki Business Park w Warszawie, hotele: Andel's w Łodzi, Park Inn i Radisson w Krakowie,  budynek biurowy Alma Tower w Krakowie.

Planowany hotel o standardzie 4-gwiazdkowym będzie funkcjonował pod szyldem Holiday Inn. Będzie to klasyczny hotel o powierzchni użytkowej 13,7 tys. mkw i 236 pokojach. Projekt przygotowany przez pracownię RKW, architektonicznie odwołuje się do zabudowy Głównego i Starego Miasta, lecz został wzbogacony o współczesną formę i nowoczesne materiały budowlane. Oprócz pokoi hotelowych, znajdą się tu także sale konferencyjne, strefa fitness i spa.

Projektant zaproponował niezwykle ciekawe rozwiązanie, atrakcyjne nie tylko dla gości hotelowych. Hotel będzie składał się z kilku połączonych ze sobą budynków. Parter zostanie zrealizowany w formule "open lobby" - korzystać z niego będą mogli wszyscy odwiedzający to miejsce, nie tylko goście hotelu.

Każdy też będzie mógł wjechać windą lub wejść na ostatnią kondygnację, na której przewidziano duży, zagospodarowany taras z pięknym widokiem na Stare Miasto.

- Realizacja hotelu w ramach projektu Granaria to dla nas duże wyróżnienie i ogromna przyjemność współpracy z doświadczonymi deweloperami - mówi Sebastian Vetter, członek zarządu UBM Polska.  Bycie inwestorem obiektu hotelowego w zabytkowej części Gdańska traktujemy jako prawdziwe wyzwanie. Bez wątpienia przydatne będą kompetencje zdobyte podczas budowy obiektów takich jak: hotel InterContinental w Warszawie czy Andel's w Łodzi - dodaje Vetter.

Budowa hotelu jest fragmentem inwestycji na północnym cyplu Wyspy Spichrzów.

W ramach partnerstwa publiczno-prywatnego na 18 tys. m2 powstaje tu nowoczesny kompleks handlowo - mieszkaniowo - usługowy o łącznej powierzchni użytkowej ok. 60 tys. mkw. Inwestycja będzie realizowana etapami i zakończy się w 2023 roku. Za zrealizowanie projektu odpowiada Granaria Development Gdańsk Sp., lider konsorcjum Immobel& Multibud.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY