REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hotel inspirowany nadbałtycką przyrodą

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 kwi 2014 12:04
Hotel inspirowany nadbałtycką przyrodą
Hotel w kompleksie Gwiazda Morza, Władysławowo, fot. materiały inwestora
Hotel inspirowany nadbałtycką przyrodą
Hotel inspirowany nadbałtycką przyrodą
Hotel inspirowany nadbałtycką przyrodą
Hotel inspirowany nadbałtycką przyrodą
Hotel inspirowany nadbałtycką przyrodą

Czterogwiazdkowy hotel, którego koncepcję architektoniczną stworzył warszawski oddział międzynarodowej pracowni Broadway Malyan, wejdzie w skład kompleksu Gwiazda Morza, powstającego we Władysławowie. W obiekcie, dla którego inspiracją była nadbałtycka przyroda, znajdzie się m.in. zaplecze konferencyjne i SPA.

REKLAMA

W skład hotelu zlokaliowanego w kompleksie Gwiazda Morza wejdzie 110 pokoi. Całość uzupełni strefa wellness & spa. Znajdzie się tu miejsce m.in. dla krytego, 14-metrowego basenu z bezpośrednim wyjściem na taras, przylegającego do obszaru Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie obiektu powstanie także część konferencyjno-wystawowa, mogąca pomieścić jednocześnie 200 osób, restauracja z autorskim menu i bar z widokiem na ogród. Z dwóch słonecznych tarasów na najwyższych piętrach rozpościerać się będzie widok na otwarte morze oraz panoramę Władysławowa.

Inspiracją dla projektu było położenie kompleksu - tuż obok charakterystycznych dla wybrzeża Bałtyku zadrzewionych wydm. Zarówno forma budynku, jak i kompozycja elewacji oraz zastosowane materiały są uzupełnieniem okolicznego krajobrazu: starych sosen i naturalnych piaszczystych wzniesień. 

Bryła budynku przywodzi na myśl skojarzenie z pniem, gdzie w miejscu wycięć kształtują się najważniejsze elementy: główne wejście, tarasy na dachu i dziedziniec skierowany w stronę otwartego morza. Na zewnątrz tak wyrzeźbionego pnia pozostaje kora, co zainspirowało projektantów do zastosowania architektonicznego rozwiązania w postaci zewnętrznej „skóry” budynku, na którą składają się drewniane panele. Na zasadzie kontrastu, by lepiej uczytelnić rzeźbę, pustki pozostałe w miejscu cięć wykończone są białym tynkiem.

- Prosta forma, uzupełniona wykończeniem ze szlachetnych materiałów, zapewni budynkowi uniwersalny i ponadczasowy charakter - mówią przedstawiciele pracowni Broadway Malyan.

Związek budynku z naturą znajdzie swoje odzwierciedlenie również we wnętrzach hotelu. Zarówno pokoje, jak i przestrzenie wspólne będą pełne nawiązań do nadbałtyckiej przyrody. Naturalne materiały, takie jak drewno i kamienie o ciekawej fakturze, uzupełnione zostaną kolorami kojarzącyi się z nadmorskim klimatem - błękitem, beżem, ecru i bielą. Łączna planowana powierzchnia obiektu wynieść ma 7235 m kw. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na 2015 r., natomiast oddanie do użytku na 2017 r. 

Projekt wykonawczy obiektu przygotowała pracownia Archiplan.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY