REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hotel Piast odzyskał blask i dostojność z początku XX wieku

  • Autor: wroclaw.pl
  • 18 lut 2015 10:18
Hotel Piast, fot. wroclaw.pl

Ponad 100-letni budynek Hotelu Piast we Wrocławiu odzyskał dawny blask. Zbudowany został według projektu architekta Waldemara Milbradta, zaś za obecne prace projektowe odpowiedzialni byli Marta Kwolek i Grzegorz Januszkiewicz.

REKLAMA

Hotel Piast usytuowany jest w samym centrum Wrocławia, naprzeciwko Dworca Głównego PKP i Dworca Autobusowego. Po półtora roku zakończył się jego remont hotelu Piast. W ramach inwestycji odnowiono elewację, a także dobudowano szóste piętro, na którym znalazła się sala konferencyjna.

– W budynku są dwie, a nie jak do tej pory jedna winda. Teraz hotel dysponuje 92 klimatyzowanymi pokojami. Naraz może przyjąć 178 gości. Dla przypomnienia – Dom Wycieczkowy Piast posiadał 184 miejsca w 66 pokojach wieloosobowych, po części z łóżkami piętrowymi. I tylko 3 pokoje posiadały własne łazienki – informuje Zbigniew Pasieka, dyrektor marketingu Hotele Polonia-Europejski-Piast Cohm Sp. z o.o.

Teraz hotel Piast będzie obiektem dwugwiazdkowym. Na parterze znajdzie się restauracja dla gości.

– Liczymy na dużą liczbę gości podróżujących koleją – lokalizacja przy dworcu PKP. Na osoby, które docenią walory znakomitej lokalizacji i nowoczesnego, komfortowego wyposażenia w zetknięciu z ekonomicznymi cenami. Goście rozpoczęli już rezerwacje. Mile będą zaskoczeni zwłaszcza goście, którzy pamiętają Dom Wycieczkowy Piast – jakość się znacznie poprawiła, przy niewielkim wzroście ceny.

Otwarcie zaplanowano na 18 lutego br. - podaje wroclaw.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY