REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hotel przyszłości, czyli laboratorium designu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 sty 2017 10:01
Hotel przyszłości, czyli laboratorium designu
fot. Marriott

Firma Marriott International uruchomiła pierwsze laboratorium innowacji hotelarskiej. Jako pierwsze tego typu miejsce wyznaczono Los Angeles. Laboratorium ma jednak zwiedzić cały świat.

REKLAMA

Laboratorium jest w rzeczywistości testem interaktywnego hotelu przyszłości. To część realizacji futurystycznej wizji Marriotta, która zakłada digitalizację i pełną kontrolę nad wnętrzem hotelu.

Projekt ma przyciągać nie tylko hotelarzy, ale również architektów, designerów, potencjalnych gości hotelowych oraz pracowników branży. W ten sposób będą oni mogli poznać ambitne plany sieci na stworzenie hotelu przyszłości.

Laboratorium składa się z dwóch części. Jednym jest nowy wygląd pokojów hotelowych. Zgodnie z założeniem w przyszłości jeden blok noclegowy będzie składał się z czterech oddzielnych sypialnych, z których będzie można wejść do wspólnej kuchni, jadalni i strefy relaksu. To miejsce współpracy dla grup, które chciałyby spędzać więcej czasu dla siebie. Wszystkie urządzenia mają być w pełni dostępne przez urządzenia mobilne.

Drugi pomysł to nowy wygląd części restauracyjnej. Chodzi tu zarówno o jej wygląd, jak i menu. W planach jest m.in. stworzenie cyfrowego menu.

Efekty eksperymentu będą widoczne w hotelach marki Aloft i Element. Pierwsze wdrożenia będą realizowane pod koniec tego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY