Ibis Styles Białystok, czyli witamy w ptasim rajuPropertydesign.pl - 06-06-2016 14:04


Rodzina hoteli Ibis powiększyła się w maju br. o obiekt Ibis Styles Białystok. Za projekt odpowiada pracownia Tremend.

Ibis Styles Białystok to już piąty hotel tej marki w Polsce po Gdyni, Bielsku Białej, Wrocławiu i Wałbrzychu. Hotel położony jest w centrum miasta, obok Galerii Jurowieckiej, ale jednocześnie w pobliżu malowniczej rzeki Białej. Niedaleko obiektu znajdują się atrakcje turystyczne, min. Pałac Branickich czy Katedra Białostocka. Z okien 129 komfortowych pokoi rozciąga się piękny widok na zabytkową panoramę miasta.

Inspiracją dla projektantów hotelu było bogactwo naturalnych zasobów Podlasia, szczególnie wielu gatunków ptaków. Nowoczesny charakter wnętrz wyraża się w kolorach, formach i strukturach podpatrzonych w naturze – przeważają zielenie i szarości, oko cieszą lampy niczym konary drzew, a kącik relaksacyjny nawiązuje formą do ptasiego gniazda. Ptaki towarzyszą gościom również przy pokojach, gdzie umieszczono ich rysunki oraz w restauracji, w której zawisły domki dla ptaków.

Poza unikatowym designem, zadbano przede wszystkim o funkcjonalność obiektu. W ofercie do dyspozycji gości są apartamenty oraz pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wszędzie dostępne jest WiFi. 

Na uwagę zasługuje bogata przestrzeń konferencyjna, na którą składa się 14 sal o łącznej powierzchni 650 mkw., wyposażonych w szerokopasmowy, bezprzewodowy Internet, z pełnym zapleczem. Nazwy sal są tutaj oczywiste, czyli np. Orlik, Bielik, Bocian, Żuraw, Sikorka czy Kormoran.